Якщо ти не “ОК”: сімейні лікарі Дніпропетровщини надають первинну психологічну допомогу
Віднедавна сімейні лікарі Дніпропетровської області почали активно опановувати курси надання первинної психологічної допомоги. Тепер, якщо відчуваєте, що вам потрібно поговорити про наболіле – можна звертатися до рідного лікаря.
Про нові навачки лікарів регіону розповів на своєму телеграмканалі начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
Все більше сімейних лікарів й медсестер області навчаються надавати первинну психологічну допомогу. Навчання проходять онлайн на платформі НСЗУ, а також офлайн – на тренінгах у Львові та Києві. Відомо, що понад 3,7 тис фахівців вже опанували ці навички. Наразі проходять курси понад 320 лікарів. Медиків навчають як вчасно виявити проблему, правильно спілкуватися з такими людьми. Оцінити, чи потрібне втручання вузькопрофільного спеціаліста.
Очільник області пише:
Медики, які вже практикують, кажуть: на українців дуже вплинула війна. Все частіше вони звертаються із порушеннями сну, тривожністю, депресивними станами, розладами харчування. До кожного шукають індивідуальний підхід. Використовують й прийоми з програми ментального здоров’я, ініційованої першою леді.
Щоб українцям було легше знайти заклад, лікарі якого вже надають такі консультації, розроблено спеціальну мапу, доступну на сайті Національної служби здоров`я України.
До речі, такі послуги доступні і у Кам`янському. На сайті є назва медзакладу, адреса, контактні номери.
Наголошують – дбайливе ставлення до себе сьогодні просто необхідне, а проконсультуватися з фахівцем, коли ти не "ок", не соромно, а норма.
До речі, щоб краще зрозуміти свій стан, радимо почитати матеріал з психологинею про те, як змінилися українці за два роки війни.