Перша в Кам’янському п’ятиповерхівка: де вона розташовувалась?

02 Грудня, 2021

Ми вже розповідали про найвищі в місті багатоповерхівки. А де в Камянському розташовувався перший будинок, який можна було назвати по-справжньому багатоповерховим? Відповімо на це запитання.

Перший у місті п’ятиповерховий житловий будинок було споруджено на початку 30-х років неподалік третьої прохідної металургійного заводу – на вулиці Вокзальній, 22. Протяжністю в цілий квартал, зведена на крутосхилі Верхньої колонії, будівля панувала над заводськими під’їзними коліями та промисловими спорудами.

Як згадував краєзнавець Ігор Вікторович Подзерко, на першому поверсі будинку містилися дитячий садок, ательє індивідуального пошиття одягу, овочевий, продуктовий і промтоварний магазини відділу робітничого постачання заводу.

Зрештою через своє розташування в санітарній зоні підприємства будинок був відселений та поступово перетворився на велетенську руїну, яку містяни – за аналогією з воєнним Сталінградом – називали «будинком Павлова». Остаточно знесли його вже на початку ХХІ століття.

Фото з архіву історика та письменника Олександра Юлійовича Слонєвського: так будинок виглядав наприкінці 90-х – на початку 2000-х років:

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Як класик української літератури увічнив «лисячі хвости» Кам’янського

У січневому випуску серії «Романи й повісті» 1968 року вперше побачив світ «Собор» Олеся Гончара...

Кам’янські «Черемушки»: великий історичний фоторепортаж

«Черемушки» – рідний район десятків тисяч кам’янчан. Протягом шістдесятих–вісімдесятих років на колишній південно-західній околиці міста...

Яким був проспект Свободи в Кам’янському 35 років тому

Навесні 1989 року в тодішній Дніпродзержинськ завітали фахівці Київської філії Всесоюзного науково-дослідного інституту теорії архітектури...

Третя в Кам’янському п’ятиповерхівка: будинок ДРЕС на Гімназичному проспекті

У 1937 році на проспекті Гімназичному, тодішньому Пеліна, поряд з міським хлібозаводом № 1, виріс...

Як львів’яни Кам’янське будували

На одній із вулиць старовинного Львова стоїть поважна будівля, увінчана символічними скульптурами Інженерії, Архітектури та...