• UA
 • RU
 • Символ парку Кам’янського створив видатний скульптор

  25 Вересня, 2021

  Уже понад 40 років на острівці штучного озера в міському парку стоїть скульптура лані з дитинчам. Автор її – видатний скульптор, лауреат численних нагород Олександр Бєлашов (1933–2011).

  Олександр Михайлович Бєлашов народився в Ленінграді. У 1960 році закінчив Московське вище художньо-промислове училище (академію імені Строганова). Із 1961 року брав участь у різних виставках, як в країні, так і за кордоном. У 1978 році скульптору присвоєно звання «Заслужений художник РРФСР».

  Найбільшої слави Бєлашов набув як скульптор-анімаліст. Однією з провідних тем у творчості митця було материнство у світі живої природи.

  Втіленням цієї теми стала і скульптурна група «Лань», створена в 1976 році на замовлення для Дніпродзержинська та встановлена в центральному парку під час його великої реконструкції 1978 року. А копія роботи, подарована скульптором Москві (місто оплачувало лише матеріал) постала в Ленінградському парку радянської столиці.

  За нових часів бронзова скульптурна група не раз ставала предметом зазіхань крадіїв металу, а в 2017 році навіть було викрадено фігуру оленятка. На щастя, згодом її знайшли та повернули на місце.

  Скульптурна група «Лань» – окраса і символ зеленого куточка в центрі Кам’янського.

  Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах:

  YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCStVHmqifHPFtolgPR6DAGg

  Facebook: https://www.facebook.com/groups/TPKMIC/

  Instagram: https://www.instagram.com/kamianske_trk_mis/?hl=ru

  Telegram: https://t.me/trk_mis

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити