• UA
  • RU
  • Весна у селищі гідроенергетиків: повсякденність Кам’янського 60-х років

    На відміну від листівок та альбомів, виданих багатотисячними накладами, старі аматорські знімки Кам’янського завжди викликають особливий інтерес – адже вони є доволі рідкісними та показують "непарадну" сторону міста, повсякденне життя городян.

    Саме до таких належить фотографія, що з’явилася днями на одному з українських інтернет-аукціонів. Зроблена близько середини шістдесятих років, вона зафіксувала один з весняних днів у селищі новозбудованої Дніпродзержинської гідроелектростанції.

    Весна у селищі гідроенергетиків: повсякденність Кам’янського 60-х років

    Перед нами – просторий двір на розі вулиць Дніпробудівської та Квітів: за оцими будинками, що ліворуч, ведеться невидиме нам будівництво корпусу № 3 індустріального інституту, яке завершиться в 1967 році. А сфотографовано двір, очевидно, з будинку на Дніпробудівській, третього від цього кута.

    Життя району йде своєю чергою: гуляють діти, відпочивають на лавах старші люди, спілкується компанія молодиків. На подвір’ї привертають увагу стильні альтанки, а також поважні дерев’яні конструкції для сушіння білизни, яка майорить на весняному дніпровському вітрі. І – серед безлічі молодих саджанців – квітучі плодові дерева колишніх романківських хат.

    Весна у селищі гідроенергетиків: повсякденність Кам’янського 60-х років

    Техніку на знімку представляють припарковані у дворі "Москвич" та моторолер "Вятка", створений свого часу за образом і подобою культової італійської "Веспи".

    Між будинками вулиці Квітів, за її широким сквером, видно нову аглофабрику № 2 металургійного заводу, яка стала до ладу в 1963 році. Із цього випливає, що будинків на Дніпробудівській ближче до стадіону "Буревісник" на момент знімка ще не існувало – інакше вони б заступили собою такий краєвид.

    Весна у селищі гідроенергетиків: повсякденність Кам’янського 60-х років

    І ще одна особливість району, нині майже втрачена: усі будівлі селища, які тільки мали горища, – від котеджів та господарських споруд до п’ятиповерхівок, – були вкриті червоною черепицею.

    Раніше ми повідомляли:

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram