• UA
  • RU
  • Як на лівобережжі Кам’янського 10-й мікрорайон збудували

    29 Березня, 2023

    Первісний проєкт планування Лівого берега було розроблено Київським науково-дослідним і проєктним інститутом містобудування. Зокрема, в проєктній пропозиції майбутнього 10-го мікрорайону кияни накреслили забудову у вигляді велетенських трилисників та інших грандіозних структур. Зрештою ж, у виконанні фахівців Дніпродзержинської філії інституту, цей мікрорайон вийшов не таким вражаючим зовні, але набагато реалістичнішим.

    Як на лівобережжі Кам’янського 10-й мікрорайон збудували

    Десятий мікрорайон лівобережжя, як і сусідній одинадцятий, розпочали будувати – на заздалегідь намитій піщаній основі – в середині вісімдесятих років. Навіть перші їхні будівлі прийняли в експлуатацію в один день, 29 грудня 1984 року. У десятому мікрорайоні це була АТС-6, збудована за типовим проєктом на 20 тисяч номерів, а в одинадцятому – будинок № 3 на вулиці 40 років Перемоги. А першими житловими будинками 10-го мікрорайону стали № 3 та № 5 на проспекті Маршала Жукова (нині – Героїв АТО) навпроти сорокової школи, здані 30 березня 1985-го.

    За якихось декілька років проєкт мікрорайону було майже повністю втілено в життя. На просторій ділянці вигадливо простяглися стрічки великопанельних будинків 96-ї серії, яку виробляв Дніпродзержинський домобудівний комбінат, оздоблені різнокольоровими керамічними плитками, – спочатку дев’яти-, а згодом, після зміни будівельних нормативів, і десятиповерхові. Виросли тут і чотирнадцятиповерхівки двох типів – 124-87-107 та 124-87-151, – більшість яких збудували вже на початку дев’яностих.

    Як на лівобережжі Кам’янського 10-й мікрорайон збудували

    У межах мікрорайону постали дві однотипні школи: № 2 (1986 року побудови) – нині ліцей нових інформаційних технологій, серед іншого відомий своїм театром-студією «Десятий квартал» у будинку неподалік, та № 41 (1989 року) – згодом адміністративна будівля. Також у мікрорайоні збудували чотири дитсадківські будівлі – за новітніх часів їхні долі склалися дуже по-різному, але, на щастя, жодна з них не стала занедбаною.

    На проспекті Перемоги спорудили два великих магазини: «Славутич» і «Дніпро», останній дав назву й розташованому поруч ринку. Узбережжя водосховища збагатилося пляжем, акваторію якого відокремила кам’яна гряда-хвилеріз. А в невеликій затоці сховався яхт-клуб із досить-таки стильною будівлею.

    Останнім великим об’єктом району став комплекс «Монтана», реконструйований із недобудованого проєктно-будівельного підрозділу домобудівного комбінату та введений в експлуатацію у 2001 році. Натомість у протилежному кінці мікрорайону наїжачилося десятками колон незавершене будівництво магазину, аналогічного тому, який збудували в 3-му мікрорайоні біля зупинки «Диспетчерська».

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити