• UA
  • RU
  • Як у Кам’янському басейн міжнародного класу збудували

    У середу, 12 березня 1969 року, в місті відкрився плавальний басейн спортивного комплексу "Прометей" Придніпровського хімічного заводу.

    Як у Кам’янському басейн міжнародного класу збудували

    Спортивну новобудову за типовим проєктом спорудило будівельно-монтажне управління підприємства. А окрасою фасаду стала велика об’ємна мозаїка авторства художниці Любові Пивовар (2016 року це панно було збито через його аварійний стан).

    Як у Кам’янському басейн міжнародного класу збудували

    Урочисте відкриття складалося з офіційної частини та спортивного свята, в якому взяли участь чимало титулованих спортсменів країни. Непересічну подію в житті міста висвітлила газета "Дзержинець" від 14 березня 1969 року, де про новий басейн міжнародного класу детально розповів голова спортклубу "Прометей" М.Є.Гопкалов.

    Як у Кам’янському басейн міжнародного класу збудували

    Отже, басейн отримав ванну розміром 50х21 метр та об’ємом 3000 кубометрів, розраховану на 8 доріжок. Висота залу склала 22 метри, а глибина води – від 1,70 до 5 метрів. Для стрибків спорудили вишку 3, 5, 7 і 10 метрів та чотири трампліни. Трибуни вмістили 590 уболівальників. Привертала увагу алюмінієва підвісна стеля із 360 світильниками денного освітлення.

    Як у Кам’янському басейн міжнародного класу збудували

    Для загальнофізичної та спеціальної підготовки спортсменів тут відкрився і зал сухого плавання. До послуг містян були волейбольний, баскетбольний майданчики, механічні еспандери, майданчик для гри в бадмінтон та все обладнання, необхідне для занять спортом. Душові басейну могли прийняти одразу 100 спортсменів. Працювала навіть фінська лазня. У великому вестибюлі була роздягальня на 640 місць, на третьому поверсі – буфет і кімната відпочинку.

    Як у Кам’янському басейн міжнародного класу збудували

    У басейні почали навчання плавці дитячої спортивної школи спортклубу, а також групи вдосконалення та здоров’я. Крім того, тут займалися фізкультурні колективи всього міста. Для охочих плавати передбачалися двомісячні абонементи, ціна яких для дорослих становила 6 карбованців, а для дітей – 4. За абонементом можна було плавати три рази на тиждень по дві години. Басейн працював цілорічно.

    Як у Кам’янському басейн міжнародного класу збудували

    "Конечно, мы старались поддерживать в нормальном состоянии спортивные сооружения, созданные нашим директором М. П. Аношкиным. В этой части следует вспомнить, что северная [?] сторона плавательного бассейна с оконными переплетами площадью около 1500 м3 [тут, очевидно, помилка: не кубічних, а квадратних метрів] стала загрязняться ржавыми потеками из-за коррозии железа. Пришлось полностью заменить их на алюминиевые, затратив около 400 тысяч рублей", – згадує другий і останній директор ПХЗ Юрій Коровін у своїй книзі "От Урала до Днепра". Також під час однієї з реконструкцій будівлю обличкували натуральним каменем – білим вапняком та рожевим вірменським туфом.

    Як у Кам’янському басейн міжнародного класу збудували

    Басейн спорткомплексу Придніпровського хімічного заводу одразу набув слави видатного спортивного об’єкта й навіть увійшов до списку міських архітектурних пам’яток радянської доби, складеного невдовзі.

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram