• UA
  • RU
  • Як у Кам’янському відомий шахово-шашковий клуб заснували

    17 Липня, 2023

    Уже днями, 20 липня, відзначатиметься Міжнародний день шахів. Напередодні цієї дати згадаймо історію шахово-шашкових клубів міста, чи не найвідомішим з яких став «Промінь», що діяв до 2004 року в Соцмісті.

    Як наголошує спортивний журналіст і краєзнавець Віктор Куленко, з цим закладом пов’язана ціла епоха в спортивному житті міста. А про те, як з’явився клуб, журналістові свого часу розповів суддя міжнародної категорії з шашок Юрій Анатолійович Єрмаков.

    «Спортсмени інтелектуальних ігор на ДПО «Азот» до середини 80-х домоглися значних успіхів, так що питання про створення шахово-шашкового клубу стояло дуже гостро, – згадував Юрій Єрмаков. – Парторг підприємства Василь Гайдук до спорту ставився з великою увагою. Василь Олександрович вислухав нас на прийомі, і протягом двох днів питання було вирішене. Нам дали добро. Зробили кошторис, цехи почали відпускати відповідні матеріали для будівництва клубу, направили найкращих будівельників підприємства. І протягом трьох місяців приміщення було збудоване».

    Але, виявляється, не все проходило ідеально: при спорудженні фасаду будівлі виникла певна затримка. Баглійський проєктний відділ не хотів погоджувати веранду та фігуру тури, бо цієї прибудови не було в генплані. Тож збудувати її вирішили самовільно. О 5-й годині ранку Юрій Єрмаков та його однодумці Микола Дудник, Сергій Котенко, Василь Гученков і Сергій Шапіро почали будівництво фундаменту веранди, і до вечора споруду було завершено.

    «До речі, така фігура на фасаді шахово-шашкового клубу є тільки в Таллінні. Там на прохання великого шахіста Пауля Кереса, чиїм ім’ям названо клуб, зробили п’ятиметрову шахову туру. Буваючи в столиці Естонії, я бачив її, і захотілося, щоб і наш клуб мав такий же символ», – пояснював Юрій Єрмаков.

    Шахово-шашковий клуб на вулиці Стовби, 1 ввели в експлуатацію у середині жовтня 1987 року. З такої нагоди на площі перед Палацом культури «Хімік» плити оздобили під шахівницю, де живі шахові фігури, одягнені в чорно-білі вбрання, розіграли ферзевий гамбіт. А голова Баглійського райвиконкому Володимир Якович Шевченко передав символічний півтораметровий бронзовий ключ кандидату технічних наук, керуючому «Дніпрохімремонту», першорозряднику з шахів, волейболу та баскетболу Миколі Івановичу Кравцю.

    Звісно, клуб у Соцмісті був тоді далеко не єдиним місцевим осередком шахового і шашкового спорту. Із колишніх шахових клубів передусім згадуються ті, що розташовувались на проспекті Леніна (нині – Свободи) нижче від гастроному «Придніпровський», на вулиці Черняховського (теперішній Гетьмана Сагайдачного), а також на Черемушках. А які ще шахові клуби раніше існували в місті?

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити