Як у Києві з’явилася Дніпродзержинська вулиця, нинішня Кам’янська

27 Січня, 2023 |

Кам’янська вулиця в Києві, зображення Google Maps

«Шановні колеги, наступний проект рішення, «Про перейменування вулиці у Дарницькому районі міста Києва». Вулиця Дніпродзержинська на вулицю Кам’янську. Знов ж таки питання декомунізації. Відповідно до сучасної назви міста Дніпродзержинська – це Кам’янське. За результатами громадського обговорення 91 % учасників підтримали цю пропозицію».

Такі слова, зафіксовані стенограмою, промовив на пленарному засіданні Київської міської ради 12 жовтня 2017 року нинішній Міністр оборони України, а тодішній заступник голови Київської міськдержадміністрації Олексій Резніков. Пропозицію підтримали 77 депутатів, один утримався, «проти» не голосував жоден.

Вулиця Дніпродзержинська з’явилась на лівобережжі Києва майже 70 років тому. 29 грудня 1953 року було ухвалено рішення виконкому Київської міської ради «Про найменування міських вулиць».

Цей нормативний акт затвердив назви понад двохсот нових вулиць і провулків у різних районах української столиці. Таблиці додатку до рішення рябіють численними змінами та виправленнями, які вносились, очевидно, вже по ходу справи.

Зокрема, під № 190 вказано вулицю, створену з колишніх 816-ї та 834-ї номерних у селищі «хутір Шевченка» Дарницького району. Новою її назвою значиться «Захисників миру», але це ім’я закреслене та виправлене від руки на «Дніпродзержинська».

Внаслідок пізньорадянської багатоповерхової забудови вулиця значно скоротилась і до того ж виявилась поділеною на кілька частин. Нині вона простягається паралельно Харківському шосе, маючи загальну довжину близько двох кілометрів.

Донедавна існуючі в районі вулиці поодинокі острівці приватного сектору – нагадування про колишнє селище Шевченка – нині масово забудовуються новими висотними житловими комплексами. Завершується ж Кам’янська вулиця у досить великій як для Києва промисловій зоні на південь від Харківського масиву.

Окрім столиці, вулиці Дніпродзержинські були у щонайменше трьох великих українських містах: Запоріжжі, Донецьку та Макіївці. У Запоріжжі вулицю перейменували в 2016 році на честь відомого в місті журналіста Олександра Кузнєцова, засновника місцевої телерадіокомпанії. Стосовно ж двох останніх міст, певна річ, не відомо нічого.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити