• UA
 • RU
 • Як з’явився пам’ятник Тарасові Шевченку в Кам’янському

  09 Березня, 2024

  У червні 2000 року, під час урочистого відзначення 250-річчя заснування Кам’янського, в місті було відкрито пам’ятник Тарасові Шевченку. Церемонія проходила за участю почесних гостей – Президента України Леоніда Кучми та Президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва.

  Як згодом розповідав автор монумента – заслужений художник України, почесний громадянин міста Гарнік Хачатрян, – проєкт пам’ятника був створений іще в 1995–1996 роках, але тривалий час не реалізовувався через різні причини.

  Обставиною, яка сприяла його будівництву, стала участь Гарніка Хачатряна у Днях культури Дніпропетровщини в Києві 1999 року. Тоді Прем’єр-міністр Валерій Пустовойтенко у розмові зі скульптором висловив здивування, що в такому місті, як Дніпродзержинськ, немає пам’ятника Шевченкові. До цієї бесіди долучився присутній на заході міський голова Василь Швець, який запевнив: пам’ятник буде.

  Цікаво, що серед варіантів розміщення монумента розглядалось і встановлення його перед кінотеатром імені Шевченка. Та зрештою пам’ятник Кобзареві постав на площі біля міського театру, де напрочуд вдало вписався у забудову та ландшафт міста. Здається, наче він був тут завжди.

  Роботи зі встановлення монумента виконало Придніпровське управління будівництва, яке очолював Микола Галагуза. Напис на постаменті – заключний рядок одного з останніх Шевченкових віршів – викарбував художник Олександр Чегорка, що й раніше допомагав скульптору в роботі над цим пам’ятником.

  А знімок, яким ілюстровано цю публікацію, було зроблено її автором влітку 2000 року, невдовзі після відкриття монумента.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити