• UA
 • RU
 • Як знімали український фільм “20 днів у Маріуполі”

  20 Лютого, 2024

  Український фільм “20 днів у Маріуполі” отримав кінопремію BAFTA у категорії “Найкращий документальний фільм”. Це премія Британської академії кіно та телевізійних мистецтв. Нагороду вручили 18 лютого у Лондоні. Це перша BAFTA в історії українського кіно.

  Мстислав Чернов, режисер стрічки “20 днів у Маріуполі”, на сцені церемонії заявив, що цей фільм про народ України: “історія Маріуполя – це символ усього, що було, символ боротьби, символ віри. Давайте продовжувати битися”.

  Як знімали фільм

  Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” розповідає, як Маріуполь переживав перші тижні російського вторгнення – обстріли, загибель мирного населення, бомбардування пологового будинку. У стрічці задокументована смерть багатьох людей, дітей в оточеному росіянами місті.

  Команда Associated Press Мстислав Чернов разом із фотографом Євгеном Малолєткою і продюсеркою Василісою Степаненко прибули до Маріуполя 24 лютого за годину до початку вторгнення. Завдяки їм весь світ дізнався, що відбувалося в Маріуполі навесні 2022 року. Тоді, коли російські сили руйнували це місто день за днем.

  Кадри із фільму “20 днів у Маріуполі”

  “20 днів у Маріуполі” – це не лише хроніка тих подій. Це також дуже особистий фільм про роботу воєнних репортерів і документування історії. Сам режисер в інтерв’ю ВВС розповідав, що для нього у фільмі було важливо донести кожну деталь побаченого у Маріуполі під час облоги.

  “Донести достатньо контексту до глядача – це головна мета документалістики. І саме це – одна з головних причин, чому “20 днів у Маріуполі” існує. Не тільки для того, щоб показати світу, що відбувалося, не тільки, щоб про це пам’ятали, але щоб кожна деталь і весь цей контекст залишався, – говорив Чернов в інтерв’ю. Я б сказав, що в російських новинах показували кадри бомбардування маріупольського пологового будинку стільки ж, скільки в українських. Але текст був абсолютно інший, розумієте? Йде боротьба за інтерпретацію. Тому контекст настільки важливий. Чим більше його, тим краще”.

  Євген Малолєтка вказує на дим, що здіймається після удару по пологовому будинку в Маріуполі, 9 березня 2022 року (фото Мстислава Чернова)

  Чернов і Малолєтка надсилали свої фотографії і відео, переховуючись під сходами біля розтрощеного продуктового магазину – єдиного місця в Маріуполі, де зберігався зв’язок.

  В одному епізоді фільму Мстислав Чернов каже за кадром: “Цей фільм боляче дивитися, але його треба дивитися”.

  У 2022 році Мстислав Чернов та Євген Малолєтка отримали нагороду у конкурсі “За свободу преси” від Міжнародної організації “Репортери без кордонів”.

  Кадри із фільму “20 днів у Маріуполі”

   

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Вершниці з Кам’янського стали призерками турніру з кінного спорту

  19 та 20 квітня на базі СДЮШОР у місті Дніпро проходили змагання з кінного спорту...

  Якою буде погода у Кам’янському у найближчі дні

  «До  України знову прийшов черговий хвацький циклон, який зумовить практично повсюди дощі, почасти навіть сильні....

  Українка – серед кращих фотографів світу

  World Press Photo – конкурс для всіх професійних фотографів, які працюють у сфері фотожурналістики або документальної...

  Спортсмени-паралімпійці провели тренування для ветеранів з академічного веслування і параканое

  Ветеранів, які проходять реабілітацію на Дніпропетровщині, запросили позайматися академічним веслуванням і параканое. Потренувалися в компанії...

  Хто такі військові капелани та яка їх роль на фронті

  З 2021 року військове капеланство є професією, яка офіційно існує в Україні. Військовий капелан не долучається...