+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

10.63

EUR

30.76

П’ятниця, 20 Травня 2022 05:05:47
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

10.63

EUR

30.76

новини на пульсі:

90 років тому народився видатний кам’янчанин Володимир Сіренко

06 Грудня, 2021

7 грудня виповнюється 90 років від дня народження відомого кам’янського поета, письменника, журналіста, громадського діяча Володимира Івановича Сіренка.

Володимир Сіренко народився у 1931 році в селі Новопетрівка на узбережжі Азовського моря. Із 1948 року жив і працював у Дніпродзержинську. Тут закінчив ремісниче училище та вечірню середню школу, що дало йому змогу вступити до Дніпропетровського державного університету та отримати диплом філолога.

Понад 60 років життя він віддав творчій діяльності. Друкувався у місцевих та центральних газетах, журналах, колективних збірниках та альманахах. Автор численних поетичних та прозових книг. Очолював міську літературну студію «Факел», де опікувався місцевими літераторами, молодими талантами.

Творчий шлях Володимира Сіренка був нелегким. У 1967 році за написання «ідейно шкідливих» віршів, оборону української мови і культури його було виключено з партії, знято з посади редактора газети. За дисидентство та правозахисну діяльність понад двадцять років зазнавав переслідувань, у 1985 році був засуджений та засланий під Астрахань. Після реабілітації працював журналістом на Дніпропетровському обласному телебаченні.

Володимир Сіренко був членом Національної спілки письменників України, лауреатом літературної премії «Благовіст», кавалером ордена «За заслуги» ІІІ ступеня. Усім серцем він уболівав за долю України, закликав берегти рідну мову, до останніх своїх днів брав активну участь у громадському житті міста.

Пішов з життя митець слова в 2015 році. Наступного року вулицю Локтюхова, на якій мешкав письменник, було названо його іменем, а на будинку № 8, де розташовувалась його квартира, – встановлено меморіальну дошку. Таким чином ім’я Володимира Сіренка стало закарбованим не лише в пам’яті земляків, а й у міському просторі.

 

 

Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

 

 

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин