• UA
  • RU
  • До Дня захисників і захисниць України: ТОП-3 книги від сучасників про війну

    01 Жовтня, 2023 | Культура |

    У цьому році вперше День захисників та захисниць України святкується 1 жовтня. Але це не змінює важливості свята — наші герої заслуговують шани щоденно. Сьогодні Бібліотека на Шевченка пропонує топ-3 книги від сучасників про війну.

    • Ірина Вовк "На щиті: спогади родин загиблих воїнів"

    Перша частина тритомника "На щиті" відтворює в оповідях становлення українського війська в умовах ворожого вторгнення й сепаратистського руху. Імена перших загиблих під "Градами", у літаку чи у гелікоптері, "на броні" чи "на розтяжках", на кургані Савур-могила, в Луганському аеропорту чи в підступному "зеленому коридорі" Іловайська вже належать новітній історії. Спогади про загиблих українських вояків, що захищали нашу землю в перші дні, тижні, місяці й роки російсько-української війни, зібрані й художньо адаптовані, — це потреба людської пам’яті, пам’яті серця про незабутніх.

    • Тамара Горіха Зерня "Доця"

    Події роману розгортаються навесні-влітку чотирнадцятого року у Донецьку. Донбас – це точка обнуління, місце сили, де прозвучали найважливіші запитання. І тільки там заховані потрібні відповіді. Та де все починалося, там все і завершиться, коли історія пройде чергове коло, і вічний змій Уроборос знову вкусить себе за хвіст. Саме тут героїня втратила родину, дім, роботу, ілюзії – і саме тут зібрала уламки життя заново, віднайшла новий смисл і нову опору. Крок за кроком читач спостерігає процес трансформації, переродження гречкосія у воїна. Ця книга назавжди змінила того, хто її написав, і змінить кожного, хто її прочитає. Бо війна – це коли ти їси землю. І що важливіше, коли годуєш землею.

    • Павло Вишебаба "Тільки не пиши мені про війну"

    За висловом поета і редактора цієї збірки Івана Малковича, небагато поетів так стрімко вривалися в літературу. Своїми віршами Павло Вишебаба привернув давно небачену увагу до української поезії: декламація автора набирає мільйони переглядів у соцмережах, про вихід нових текстів пишуть у ЗМІ, вірші Вишебаби читають у прайм-тайм на центральних телеканалах, їх кладуть на музику та озвучують на проукраїнских мітингах по всьому світу різними мовами. Для багатьох ці тексти стали літописом почуттів українців у режимі онлайн, а Вишебаба — поетичним голосом часу.

    До Дня захисників і захисниць України: ТОП-3 книги від сучасників про війну

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити