• UA
 • RU
 • До музею Кам’янського передали листівку часів УПА

  16 Жовтня, 2023

  Музей історії міста Кам’янське отримав унікальний експонат – листівку, надруковану з деревориту Ніла Хасевича «За Українську державу».

  У музеї розповіли історію знахідки. Отже, торік Микола Бендюк, директор Музею Шереметьєвих та керівник Арткластеру Острозької академії, багато їздив в експедиції, збирав матеріали, розшукував криївки та місця боїв повстанців з нацистськими і радянськими окупантами.

  Придбавши стару хату в селі Розваж на Рівненщині, вони разом з товаришем Олександром Гребенюком прибирали горище та знайшли сумку з повстанськими листівками та кількома документами. Микола Бендюк впізнав у гравюрах руку головного художника УПА Ніла Хасевича.

  До музею Кам’янського передали листівку часів УПА

  Близько сотні віднайдених листівок художника датовані 1949 роком. Це дереворити чотирьох видів, серед них – «За Українську Самостійну Соборну державу». Знахідка унікальна тим, що відбитки досить якісно надруковані.

  За 1949 рік повстанці виготовили майже 100 тисяч примірників друкованої агітаційної продукції, і більшість з них супроводжувалося ілюстраціями Ніла Хасевича.

  «Дякуємо панові Миколі Бендюку за поповнення музейних колекцій. До речі, листівка попередньо була фахово відреставрована», – зазначили в музеї.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Унікальна виставка “Портрети Маріуполя” відкрилася в Музеї історії Кам’янського

  Відкриття розпочалося з короткого вступу від організаторки проєкту. Наталія Буланова, директорка Музею історії Кам’янського, кандидатка...

  Ювілейний 45-й театральний сезон в театрі Кам’янського відкриється Міжнародним фестивалем

  Добігає до кінця поточний театральний сезон в Академічному музично-драматичному театру ім. Лесі Українки. Попри війну...

  Нова віха мілітарної попкультури: в Україні випустять комікси, присвячені 3-й штурмовій бригаді

  Українське видавництво UA Comix випустить комікс “Іду на штурм”, присвячений бійцям 3-ї штурмової бригади. На...

  Приліг трохи перепочити: головний символ Кам’янського потребує негайної реставрації 

  У Кам’янському тривають роботи з реставрації скульптури «Прометей» авторства Олексія Сокола, яка зберігається на території...

  У музеї Кам’янського відкрилась персональна виставка художниці Алли Михальчук

  20 червня в Музеї історії міста відбулось відкриття персональної виставки живопису відомої кам’янської художниці Алли...