Українська письменниця презентувала в Кам’янському свої книги про війну

21 Вересня, 2023

У Центральній міській бібліотеці імені Тараса Шевченка презентували воєнний роман «Оскар» авторства харківської письменниці Людмили Охріменко.

У 2021 році він став переможцем Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» у номінації «Найкращий твір на воєнну тематику». З 2014 року Людмила Охріменко волонтерить, їздила на передову, тож тема війни та історій військових їй близька й болюча.

Українська письменниця презентувала в Кам’янському свою книгу про війну

«Оскар» – про розвідника, спецпризначенця, справжнього українського офіцера, який своїм героїчним вчинком покорив серце пані Людмили.

«Коли я почула цю історію і зрозуміла, що ж ця людина пережила і наскільки ця людина мужня, то я вирішила, що необхідно цю книгу написати. Головний герой моєї книги абсолютно недотичний ні до мого досвіду, ні до мого всесвіту. Це зовсім інша людина. І це було доволі складно зрозуміти, відчути, щоб написати художню правду», – каже письменниця.

Українська письменниця презентувала в Кам’янському свою книгу про війну

Авторка додала, що під час роботи над текстом багато радилася з людьми, які розуміються на військовій справі, читала додаткову літературу. Загалом на написання «Оскара» знадобилося 7 місяців плідної праці.

Цікавою історією, чому саме у наше місто завітала письменниця, поділилася Лариса Денисюк – директорка централізованої бібліотечної системи Кам’янського:

«Я навчалася у Харкові. Там залишилися друзі, приятелі. І через спільну знайому, ще у період війни, ми познайомилися з Людмилою Охріменко. Я дуже вдячна їй, що в цьому році пані Людмила не оминула наше місто та приїхала до нас з презентацією своїх книг».

Українська письменниця презентувала в Кам’янському свою книгу про війну

Людмила Охріменко каже, що Кам’янське має для неї особливе значення. Після повномасштабного вторгнення, коли вона із сім’єю виїжджала з Харкова, то їхали саме через наше місто.

Дуже припала їй до душі й наша бібліотека. Письменниця зазначає: це справжній хаб, культурний центр, де збираються люди не тільки почитати, а ще й поговорити, обмінятися думками, познайомитися з новими людьми.

Письменниця презентувала й інші свої роботи: «Муха в окропі на окупованій території», «Волонтерські історії» тощо. У бібліотеці розповідають, що раніше книжок Людмили Охріменко не мали, але сподіваються, що у найближчий час читачі зможуть познайомитися з її творчістю.

Українська письменниця презентувала в Кам’янському свою книгу про війну

Довідка: Людмила Охріменко народилась 11 жовтня 1961 року у місті Синельникове. Довгий час перебувала у Криму, зараз мешкає у Харкові. Має три вищі освіти.

У 2014 році почала волонтерити. Допомагала 92-й харківській бригаді імені кошового отамана Івана Сірка.

Писала ще з дитинства, але активно взялася за цю справу після окупації Криму та з початком війни. На рахунку письменниці вже шість книг.

За час своєї діяльності була фіналісткою на здобуття премії у конкурсі «Коронація слова» у номінації «Інклюзивна література» 2018 року та отримала спеціальну відзнаку за найкращий роман на воєнну тематику Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» у 2021 році.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Юні таланти Кам’янського стали переможцями міжнародного фестивалю

Нещодавно в Києві відбувся ІІІ Міжнародний дистанційний двотуровий фестиваль-конкурс талантів «Червона калина». Організатором його виступив...

Відроджуймо традиції: ТОП-5 українських різдвяних атрибутів

Різдво в нашій культурі дійсно особливе свято. Навіть крізь століття українці шанують автентичні традиції. Частина...

Кам’янських лауреатів нагородили президентською стипендією

Двоє кам’янчан, Єгор Іващенко та Ярослав Рижко, стали одними з 270 переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад...

Ксена вже не та: як виглядає зараз актриса Люсі Лоулесс (фото)

Серіал «Ксена: принцеса-воїн» зробила цілий фурор наприкінці 90 років у світі кіно.  Він став культом...

У музеї Кам’янського відбулося традиційне різдвяне дійство

Цієї суботи в музеї історії міста пройшло традиційне святкування Різдва Христового. Заслужена майстриня народної творчості...