"Я розповім тобі про свій край": у музеї Кам’янського молодь знайомила з рідними містами
У Музеї історії міста Кам’янське в рамках нового проєкту "Літня школа гідів" відбувся черговий воркшоп – "Я розповім тобі про свій край". Учасники з Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської областей, Миколаєва та Кам’янського ділилися наративами про свої краї.
У музеї людно – хлопці та дівчата, переважно 14-18-ти років, прийшли на заняття "Літньої школи гідів". Директорка музею Наталія Буланова каже: результати першого воркшопу приємно вразили, діти вмотивовані новим захопленням.
"Учні цієї школи мали тренінг за участю психолога Олени Клименко, коли вони всі сіли в коло і кожен ділився своїми емоціями, своїми страхами, надіями і мріями. Також відбувся воркшоп "Як розговорити предмет", під час якого музейні співробітники розповіли про те, що музейний предмет має полісемантичність, тобто він багатозначний і складається із видимої та невидимої частин".
Ця зустріч обіцяла бути не менш цікавою. Знайомимося із Михайлом Лисиченком. Хлопцю 16 років, він із Краматорська, дистанційно навчається у місцевому фаховому коледжі.
"Історія – це моє хобі, тож коли побачив у Інтернеті, що є набір до Літньої школи гідів, одразу записався. Хочу познайомитися із цікавими людьми, які теж захоплюються історією".
Михайло зізнається: історією захоплюється з першого класу, тож не дивно, що за рік проживання в Кам’янському вже досконало вивчив історію міста в 20-му столітті та в період Другої світової війни. Тепер хоче, щоб і про його рідний Краматорськ дізналися більше.
"На презентації про Краматорськ я розповім про зв’язок Краматорська з Кам’янським, короткий огляд історії міста – від давніх часів до сучасності, а також окремо розповім про те, як війна Росії проти України вплинула на Краматорськ".
А от Ельза Ревенко прийшла на захід із подругою Софією. Дівчина – уродженка Кам’янського, але якийсь час проживала в Миколаєві, тож розповіла саме про це місто:
"Я вирішила не звертати увагу на конкретні історичні місця Миколаєва, а більше розповісти про економіку міста, освіту, чим Миколаїв пишається, скажімо, в культурному плані. Мені дуже подобається подорожувати, фотографувати красиві місця. До речі, у нас 2 серпня буде цікава поїздка, тож хочу поїхати і дізнатися щось нове".
Першою своє місто презентувала Анжеліка з Авдіївки. Далі харизмою захопив зал Микита Петухов. Змістовно і цікаво, за словами слухачів, розповів про Краматорськ вже знайомий нам Михайло. До речі, перед всіма присутніми після завершення виступів було нелегке завдання – обрати 5 кращих промовців.
Наталія Буланова акцентувала увагу на важливості воркшопу, адже учасники розповідали про історичні місця, які зафіксувалися у їхній пам’яті, але які вони змушені були покинути, знайшовши у Кам’янському свою нову малу Батьківщину:
"Мені дуже імпонує щирість хлопців та дівчат. Навіть якщо ці розповіді не є фаховими, тому що учасники Літньої школи гідів не є істориками, але вони діляться своїми емоціями. Також вони розповідають про те, що у них найбільше зафіксувалося у пам’яті, а це дуже важливо – створювати такий пам’яттєвий дискурс".
Наступний захід відбудеться вже цієї суботи і буде не менш пізнавальним та насиченим, адже учасників чекатиме історичний квест в експозиції музею "Від давніх слов’ян до сучасності". Нагадаємо, що проєкт "Літня школа гідів" реалізується за фінансової підтримки програмою Culture Helps, яка імплементується громадською організацією "Інша освіта" спільно з zusa за підтримки Європейського Союзу.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram