У бібліотеці Кам’янського відбулась презентація книги “Пригоди фізичних законів”

3 квітня 2025 року у Центральної міської бібліотеки Кам’янського відбулась презентація книги “Пригоди фізичних законів”. Це дійсно знакова подія для нашого міста, оскільки автором нової книги є наш земляк, випускник Наукового ліцею імені Анатолія Лигуна, кандидат фізико-математичних наук Олег Фея.
Попри те, що Олег вже давно живе у Києві, де працює у Київському академічному університеті, він не пориває зв’зків з рідним містом. Одразу після першої презентації своєї книги у столиці України приїхав до Кам’янського де подарував свою книгу рідному ліцею, а потів зустрівся з читачами у стінах бібліотеки Кам’янського.
На початку презентації Олег Фея чесно признався, що хоча дуже любив читати, проте саме у Центральній бібліотеці Кам’янського під час свого навчання у школі, а потім і у Ліцеї він не був жодного разу. Проте він був записаний у шкільній бібліотеці й сумлінно читав всі книжки, які "задавали" прочитати під час літніх канікул. Коли книжок, які були в шкільній бібліотеці, йому не стало вистачати, то тоді записався до філіалу бібліотеки ім. Шевченка, який був розташований на Черемушках.
Олег Фея розказав, що свого часу на нього дуже велике враження справила книга астрофізика Йосипа Самуїловича Шкловського "Всесвіт, життя, розум" про пошук позаземного життя.
Її не давали додому, тому я приходив у бібліотеку і читав її там. У книжці було дуже багато формул. І мене ці формули дуже заворожували. Я думав, що зараз я ці формули не розумію, але коли я виросту, то обов’язково їх зрозумію. У моїй книжці також є багато формул. Але ці формули більш ілюстративні. Тому я маю надію, що моя книга також буде цікава і школярам, як свого часу мені книжка Йосипа Шкловського, і більш дорослим людям, – зізнався Олег Фея.
Як розказав Олег Фея, цю книжку йому запропонували написати ще у 2019 році. До 2022 року вона була майже готова. Потім через початок повномасштабної війни автор призупинив роботу над нею. А коли повернувся до написання, то переосмислив і переробив деякі моменти, яки стосувались фізиків, яких радянська наука позиціювати як російських вчених, хоча насправді вони народились в Україні, мали українське коріння і по праву є саме українськими вченими.
Наприкінці презентації автор висловив надію, що його книга цікава широкому загалу читачів різного віку, які цікавляться наукою і хочуть зрозуміти, чому фізичні відкриття важливі для кожного і чому їхня історія ще далеко не завершена.
Презентація була дещо схожа на лекцію з фізики. Але лекцію цікаву, в якій факти автор подавав у популярній і доступній формі навіть тим, хто майже нічого не знає про закони фізики. Після презентації всі хто бажав, отримали книгу з автографом автора і сфотографувалися з ним на пам’ять.