Акція "16 днів проти насильства" відбулася в Кам’янському
Не замовчуй, а дій: у Кам’янському пройшла традиційна акція "16 днів проти насильства". Мешканцям та гостям міста розповіли, чому важливо звертати увагу на цю тему, як розпізнати насильство та куди звернутися по допомогу. Такі заходи проходять з 25 листопада по 10 грудня у 60-ти містах України.
Скажи "Ні" насильству! – з таким гаслом організатори акції вийшли на центральну площу міста, аби люди дізналися більше про цю проблему, навчилися протистояти знущанням та психологічному тиску. По всій Україні цьогоріч встановлені символічні мозаїки із зображеннями різних форм насильства, де кожен учасник акції міг обрати собі магніт, аби негативне зображення з інсталяції зникло.
"Це міжнародна акція, що має на меті сповістити громадян та вкотре їм донести, що таке домашнє насильство, які є його види і як захистити себе", – наголошує завідувачка відділу підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, Центру надання соціальних послуг Кам’янської міської ради Катерина Радіонова.
З початку року до Національної поліції України надійшло 120 тисяч звернень щодо випадків домашнього насильства. Більшість із них – на урядову "гарячу" лінію 1547. Істотно збільшилася кількість таких випадків, на жаль, і у Кам’янському.
"У Кам’янському працює мобільна група з протидії домашньому насильству. Цього року в місті зареєстровано понад 700 випадків домашнього насильства. Це великі цифри, але ми намагаємося з цим боротись. Від домашнього насильства страждають як жінки, так і чоловіки, але найчастіше потерпають жінки від своїх чоловіків", – каже старший лейтенант поліції, заступник начальника сектору ювенальної превенції Кам’янського районного управління поліції Любов Головій.
До акції долучилися й фахівці Кам’янського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Його головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю Марія Ростова розповіла: вчасне звернення до фахівців допомагає якнайшвидше усунути подальші негативні наслідки. Головне – зважитися на перший і найскладніший крок – визнати факт насильства.
Організатори акції зазначають: довести випадок насильства непросто, але можливо. Для цього необхідно знайти свідків, мати докази: фото, відео чи скріншоти повідомлень. Не побоятися написати скаргу на свого кривдника та бути готовим відстоювати свої права. Також у Кам’янському діють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, а про свою проблему можна поговорити з фахівцями за телефоном: 067 452 42 31 або 099 452 42 31.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram