Ананаси у Кам’янському: де, які та в яку ціну

12 березня відзначають незвичне і смачне свято – Всесвітній день ананаса. Це свято народилося завдяки пропозиції селекціонерів компанії Fresh Del Monte, після того, як вони вивели у 1970 році новий сорт ананаса під назвою "Den Monte Cold", який вирізняється з-поміж інших своїм незвичним смаком та збільшеним вмістом вітаміну С. А уперше День ананаса відсвяткували на Гаваях – батьківщині цих солодких плодів.
Сьогодні на честь свята ми зібрали кілька цікавих фактів про ананаси, а також провели моніторинг цін на свіжі й консервовані ананаси у Кам’янському.
Дивовижний плід від Христофора Колумба
Як відомо, Христофор Колумб не тільки відкрив Америку, але й привіз з далекого континенту чимало екзотичних овочів і фруктів, у тому числі й ананас, який члени експедиції знайшли у 1493 році на одному з відкритих ним островів. Навіть сама назва цього тропічного плода "ананас" свідчить про його походження й у перекладі з мови одного південноамериканського племені означає "дивовижний плід". До речі, фахівці до цього часу не вирішили, до чого зарахувати ананас: до овочів або фруктів.
Ананаси в Україні
У 19 столітті ананаси намагалися вирощувати і в Україні, яка у ті часи входила до складу Російської імперії. На південному заході країни масштаби культивування цих плодів дійшли до промислових. Свого часу з України до Європи щорічно експортувалося до 50 тонн ананасів. Але через складність вирощування цього екзотичного фрукта в незвичних для нього умовах та високі витрати цей бізнес не знайшов подальшого розвитку в нашій країні. Наразі ананаси в Україні вирощують у деяких регіонах теплицях у невеликій кількості.
Як вибрати стиглий ананас
Вибираючи ананас, орієнтуйтеся на його вагу і колір листя. Важкість ананаса свідчить про ступінь його зрілості – чим він важчий, тим він кращий. Про те що плід може бути стиглим і смачним свідчить і його темно-зелене листя. А ще стиглий ананас має ароматний, але не затхлий запах. Звернути увагу й на пружність плоду. М’якоть зрілого ананаса прогинається під час натискання і відновлює свою форму при знятті тиску. Якщо ананас занадто твердий, значить, він ще недозрілий. І навпаки, надто м’який плід, який під час деформації не відновлює свою форму, з великою часткою ймовірності може виявитися перестиглим.
А ось орієнтуватися на колір ананаса, вибираючи виключно жовті плоди, не варто. Дійсно, деякі сорти ананаса під час дозрівання жовтіють. Але багато сортів, зокрема й широко поширений на нашому ринку сорт MD-2, навіть досягнувши повної зрілості, майже не змінюють свого зеленуватого кольору. При цьому появу в забарвленні плода насичених червоно-коричневих тонів можна вважати ознакою перестиглого ананаса.

Корисні властивості ананасів
Корисні властивості ананасів добре відомі та дієтологам і лікарям. Вони багаті на вітаміни (зокрема у них більше вітаміну С, ніж в лимоні), містить багато клітковини і сприяють кращому засвоєнню білкової їжі.
Вживання ананаса стимулює вироблення серотоніну, що створює відчуття ситості під час з’їдання маленької порції їжі; прискорює обмінні процеси; притупляє відчуття голоду; позитивно впливає на репродуктивну функцію жінки.
Антиоксиданти у складі ананаса, серед яких вітамін С, бета-каротин, мідь та інші вітаміни й мінерали, впливають і на чоловічу, і на жіночу фертильність. Деякі медики стверджують, що ананас особливо корисний для чоловіків, оскільки сприяє поліпшенню кровотоку і відновленню тканин у статевих органах, а також збільшує кількість сперми.
Відомі і інші корисні властивості ананасів: зокрема вони захищають від серцево-судинних захворювань і ожиріння, можуть запобігти розвитку астми, знімає запалення і навіть допомогти у боротьбі з раком.
Проте вживати ананаси треба досить обережно. Вони строго протипоказані людям, що мають захворювання шлунка і травного тракту в цілому. Крім того, у великих кількостях їдкий ананас може викликати ушкодження губ і слизової оболонки рота.
Цікаво, що раніше ананас вважали небезпечним фруктом для вагітних, однак пізніше вчені довели, що жінка повинна разом з’їсти не менше 10 плодів, щоб вони стали причиною викидня.
