Авантюрна комедія, яка затягує у стрімкий вир подій: у кам’янському театрі відбулась прем’єра вистави "Блез"
Перенестися до Парижу – міста закоханих, поетів і художників, які жадають всесвітньої слави, великих грошей і яскравого столичного життя, хоч на один вечір, але все ж таки мали можливість кам’янчани та гості міста, які завітали до театру імені Лесі Українки на прем’єру вистави "Блез". Скористатися нагодою вирішила і наша знімальна група. А про побачене – читайте далі.
Сюжет комедії "Блез" майстерно збудований на несподіваних поворотах та неймовірному збігу обставин, що спонукало глядачів до аплодисментів, сміху та здивування. Сприяв глядацькому уподобанню і яскравий акторський склад: заслужена артистка України Марина Юрченко, талановиті артистки Юлія Жиліна, Тетяна Дяченко, Євгенія Футинець і Кароліна Трегуб. Проникливою грою вразила Анна Макєєва, яка виконувала головну жіночу роль, а от головну чоловічу роль Блеза д’Амбріє у виставі грає молодий актор Владислав Дубінін.
"Працювати було дуже легко, емоційно та навіть розслаблено. Це комедія, тому ми й самі сміємося, коли займаємося підготовкою. Все дуже класно", – прокоментував артист театру імені Лесі Українки Владислав Дубінін.
Для того, щоб краще вжитися у роль, Владислав спостерігав за роботою професійних художників:
"А саме як вони пишуть картини, застосовуючи усілякі художні штампи. Все побачене намагався відтворювати у виставі, думаю, що в мене все вийшло".
Робота над виставою, за словами актора, продовжувалася близько двох місяців, тоді як репетиції серед реквізиту та декорацій тривали протягом тижня. До речі, про декорації. У виставі, головним героєм якої є художник, доволі багато картин, які не тільки радують око, але й є ключовим реквізитом спектаклю. Влучно стилізована та яскрава кімната, яку бачить глядач – справа майстерності головної художниці театру Наталії Худіч.
"Ідея виникла, коли Сергій Анатолійович вирішив відновити виставу 1999 року постановки. Тому майже все сценічне рішення: меблювання, планування, реквізит залишилося зі старої вистави, – розповіла Наталія. – Ми тільки додали нові картини та деякі меблі, а також вдосконалили освітлення".
Наталія зізнається, дуже хотілося познайомити глядачів із картинами саме французьких художників, щоб навіть найменші деталі були якомога реалістичнішими.
"Тут є такі кліше, які асоціюються у нас із Францією – це і кольорове рішення, і роботи художників-імпресіоністів, які у нас розташовані на задньому плані, тоді як роботи сучасних художників, які сьогодні виставляються у сучасних галереях, на передньому".
Не забарилися поділитися позитивними враженнями і глядачі. Пані Ірина, скажімо, бачила прем’єру вистави ще під час її першої постановки у театрі 1999 року. Тоді, запевняє, отримала незабутні емоції:
"Мені ще тоді вистава дуже сподобалася, а зараз захотілося відродити у пам’яті красу. До театру завжди ходжу зі світлою душею і зараз дуже хочу відпочити", – усміхнулася Ірина Кулікова.
Глядачка Лариса – часта гостя Кам’янського. Кожні відвідини міста для неї – це ще й обов’язковий візит до театру.
"Авантюрний Париж епохи Клода Маньє – це щось неперевершене. Його художнє слово настільки заграло яскравими барвами завдяки акторській майстерності, – поділилася враженнями Лариса Руденко. – Все дійство почалося із холу, коли грав оркестр, і чудова мелодія вже налаштувала на приємний перегляд сьогоднішньої вистави. Тому вдячна акторам за їх майстерність та віддачу, а українським воїнам за можливість у такий важкий для країни час трішки відволіктися і насолодитися мистецтвом слова і грою акторів".
Сповнені враженнями глядачі майже 10 хвилин дарували акторам свої аплодисменти – найкраща відзнака того, що "Блез" увійшов до сердець присутніх, а прем’єра увінчалася успіхом.
До речі, цієї суботи саме вистава "Блез" закриє театральний сезон, переконані не менш успішно, бо квитки, за словами організаторів, вже розкуплені. А отже, чекаємо на черговий аншлаг.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram