"Бажання жити" – і девіз, і назва збірки: як кам’янчанка Валентина Плякун реалізує мрії, не дивлячись на перешкоди
У Центральній міській бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулася презентація поетичної збірки Валентини Плякун "Бажання жити". На заході знайшлося місце і спогадам, і читанню віршів. Надихнулися творчою атмосферою і наші журналісти.
Поетеса Валентина Плякун із усмішкою зустрічає нас у залі бібліотеки, нарешті світ побачив її творчий "первісток" і жінка охоче розповідає про те як вперше почала писати вірші ще в 90-х роках, коли створювалися товариства для людей з інвалідністю, не забуваючи подякувати за можливість виходу збірки поезії.
"Вийшов цей збірничок віршів за допомогою нашого міського голови Андрія Білоусова. Я прийшла до нього на прийом і навіть не очікувала, що він надасть мені матеріальну допомогу у видавництві цієї книжки".
До збірки увійшло 163 вірші, а всього їх у творчому доробку поетеси понад чотириста. За цей талант до письма та слововідчуття вона дуже вдячна долі.
"Моє життя зараз присвячено тому, щоб надихати людей. Своїм прикладом, ентузіазмом, вірою в добро і в краще. Коли спілкуюся з людьми, намагаюся їм говорити щось світле, добре та позитивне".
Творчу зустріч Валентина Плякун недаремно запланувала в бібліотеці, зізнається – це світле місце її надихає та умиротворює.
"Це наша друга домівка. Сюди приходять не тільки, щоб поповнювати свої знання, але й щоб відволікатися від своїх труднощів та негараздів. Тут настільки світла, чиста, затишна, спокійна, доброзичлива атмосфера, та працюють люди, які часто беруть на себе роль психологів".
На презентації були присутні друзі та знайомі пані Валентини. Поетеса Ганна Купрій, наприклад, написала передмову до збірки, жінка не змогла бути присутньою на презентації, адже проживає в Ізраїлі, тож привітала подругу по перу онлайн.
І яка ж презентація без прочитання натхненної поезії. Свої вірші читала як авторка, так і відвідувачі презентації.
У поетичному світі не так часто назва збірки перегукується із життєвим правилом. У Валентини Плякун воно просте, але і всеохоплююче водночас – "Бажання жити". Від цього бажання вона постійно відштовхується, бо знає, навіть коли тяжко, завжди прийдуть на допомогу природжена сила волі та щира творчість.