• UA
  • RU
  • "Чужих" радіоактивних відходів до Кам’янського звозити не будуть: офіційна заява представників міської влади та ДП "Бар’єр"

    10 липня окремі ЗМІ (серед яких сайт "Укррудпром") розповсюдили недостовірну інформацію, що начебто "Павлоградський хімічний завод" планує збудувати сховище радіоактивних відходів у Кам’янському.

    Зранку 11 липня міський голова Андрій Білоусов у своєму традиційному ранковому зверненні заспокоїв містян, повідомивши, що, скоріш за все, видання помилилося із назвою підприємства. Йдеться про ДП "Придніпровський хімічний завод" у Камʼянському, а не "ПХЗ" Павлограда.

    Будівництво хвостосховища у нас дійсно планується, але воно буде призначено для консервації небезпечних предметів та обладнання, що залишилися на нашому ПХЗ ще за радянських часів. І звісно, роботи розпочнуться лише після отримання всіх дозвільних документів та погодження з місцевою громадою, наголосив очільник міста.

    Цього ж дня відбулася пресконференція для представників ЗМІ, під час якої представники Департаменту екології та природних ресурсів міськради та ДП "Бар’єр", яке нині опікується проммайданчиком хімзаводу, надали детальну інформацію.

    Зокрема, очільник екологічного Департаменту Богдан Наполов ще раз запевнив, що ніяких "чужих" радіоактивних відходів складувати на землях Кам’янського не планується. Мова йде про ту "спадщину", що накопичена на майданчику колишнього Придніпровського хімічного заводу.

    Щодо майбутнього будівництва хвостосховища, докладну інформацію надав заступник директора з радіаційної безпеки режиму та фізичного захисту ДП "Бар’єр" Денис Микитась:

    "ВО "ПХЗ" було створено у 1949 році і проіснувало до 1991 р. У 91-му, при розпаді СРСР, підприємство було покинуто в такому стані, у якому воно було під час переробки урано-торієвих руд. Цей спадок дістався ДП "Бар’єр". З 2016 року на колишньому майданчику ПХЗ реалізується програма європейської комісії з приведення його у безпечний стан.

    Одним з етапів реабілітаційних заходів є будівництво хвостосховища. Всього було проаналізовано три можливих варіанти. Оптимальним обрали будівництво хвостосховища саме на промисловому майданчику ПХЗ, щоб унеможливити розповсюдження радіаційних матеріалів територією Кам’янського.

    На цьому хвостосховищі будуть розміщені відходи переробки уранових руд, які залишилися після діяльності підприємства в цехах. Ніяких додаткових відходів з інших міст на це сховище завозитися не буде. Всі забруднені цехи та обладнання, що залишились у спадок від радянського союзу, будуть переміщені до нього та законсервовані", – запевнив Денис Микитась.

    За словами представника ДП "Бар’єр", саме будівництво ще не розпочиналося. Зараз тривають роботи з проєктування. Далі вони будуть проходити державну експертизу та експертизу ядерно-радіаційної безпеки.

    Критерії приймання відходів – тільки з проммайданчику ПХЗ міста Кам’янського. На новому сховищі всі небезпечні відходи будуть надійно законсервовані та не піддаватимуться атмосферному впливу й вітровій ерозії. Термін зберігання становитиме більше 300 років.

    Якщо всі експертизи та узгодження будуть пройдені, будівництво об’єкта розпочнеться у наступному році (теплої пори року).

    За інформацією керівника управління державного архітектурно-будівельного контролю міськради Валерія Воздвиженського, на даний час до підпорядкованої йому структури не надходило звернень про видачу дозвільних документів на будівництво хвостосховища. Тож ніякі роботи там не проводяться і не можуть проводитись без дозволу ДАБК.

    Підбиваючи підсумки пресконференції, Богдан Наполов ще раз наголосив, що для Кам’янського ніякої небезпеки немає: ніхто не збирається привозити і зберігати у нас радіоактивне сміття.

    Він також закликав містян відповідально ставитися до розповсюдження подібної інформації, користуватися лише перевіреними та офіційними джерелами.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити