+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

10.63

EUR

31.31

Четвер, 26 Травня 2022 04:05:37
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

10.63

EUR

31.31

новини на пульсі:

Діамант Соцміста

09 Жовтня, 2021

Уже понад півстоліття в Соцмісті діє Палац «Хімік» АТ «ДніпроАзот» – культурний центр не лише району, але й усього міста.

Спорудили його за типовим проєктом 2С-06-6 палацу культури із залом на 1200 місць. Прив’язку проєкту здійснила Дніпродзержинська філія Державного інституту азотної промисловості. Палац був побудований генеральним підрядником – трестом «Дніпрохімбуд», який виконав загальнобудівельні роботи, – і низкою субпідрядних організацій.

Оформили палац видатні українські художники Валерій Ламах та Ернест Котков, завдяки яким типова будівля перетворилася на мистецький витвір надзвичайної цінності. Ламах створив мозаїчне панно «До Сонця» на головному фасаді та розпис «Життя» в інтер’єрі, Коткову належать мозаїка «Мистецтво» на парковому фасаді та вітраж «Наука».

Дуже цінною пам’яткою є й плита фонтана перед палацом. Свого часу митець-філософ Валерій Ламах написав «Книги схем», де виклав найщиріші й потаємні думки, роздуми про мистецтво та будову Всесвіту. Книги він починає створювати в 1969 році – якраз у період роботи в Дніпродзержинську. Тож саме тут втілює у мозаїці, на залізобетонній плиті 3х12 метрів, орнамент схеми «Круг знаків»: так же зветься й перша з «Книг».

Палац, прийнятий в експлуатацію з оцінкою «відмінно», урочисто відкрився 5 грудня 1970 року. Нині він є найбільшою культурною платформою в місті, яка об’єднує тисячі творчих і небайдужих людей. Тут працює музей підприємства, діють гуртки різного спрямування, проходять концерти українських та зарубіжних зірок. Палац «Хімік» був і залишається справжнім діамантом Соцміста і всього Кам’янського.

 

 

 

Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин