Меморіал військовим, безкоштовна зарядка гаджетів та щиро про булінг: які проєкти перемогли у "Екологія, ІТ та культура" в Бюджеті участі-2025

Нещодавно у Кам’янському завершився конкурс громадських проєктів “Бюджет участі. Місто” – 2025. Перемогу здобули 15 проєктів у 5 категоріях. Що нового чекає місто завдяки ініціативам мешканців та підтримці міської влади? Сьогодні розповімо про проєкти, які перемогли у категорії "Екологія, ІТ та культура", набравши найбільше голосів серед 10 проєктів-учасників.

Проєкти-переможці категорії "Екологія, ІТ та культура"
У категорії "Екологія, ІТ та культура" проєкт № 22, "Меморіал пам’яті загиблим Героям-випускникам Гімназії №28" набрав 1355 голосів. Автор проєкту – Альона Сорокіна. Проєкт ініціювали для вшанування подвигу випускників та збереження історичної пам’яті. Сподіваються, що це стане місцем духовного зв’язку поколінь та важливим символом шани й вдячності, де учні, випускники, педагоги та мешканці міста можуть об’єднуватися у спільній пам’яті та віддавати шану Героям.
Реалізовуватимуть проєкт на території 28-ї гімназії по вулиці Криворізькій.



Наступним переможцем категорії став проєкт Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки "STOP Булінг!" — театральні діалоги зі школярами". Він зібрав 1017 голосів.
Автором проєкту виступає Ірина Головатюк. У планах – створення та безкоштовний показ вистави “Все, що тебе зачіпає” українського драматурга Олега Михайлова дитячою театральною студією Творча майстерня “Гармонія” при Театрі
Мета проєкту – через мистецтво привернути увагу школярів до проблеми булінгу, допомогти їм усвідомити його наслідки, навчити розпізнавати прояви насильства та знаходити шляхи їх подолання. Основна аудиторія – учні 5–11 класів, які можуть бути як свідками, так і учасниками ситуацій булінгу. Реалізація проєкту створить новий формат громадського простору для учнів, вчителів та батьків у вигляді культурно-освітнього майданчика на базі Академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки. Це буде простір для взаємодії, відкритого діалогу та обговорення актуальної соціальної проблеми шкільного булінгу через мистецтво театру.
За планом виставу зможуть переглянути понад 2,5 тисячі школярів.

Третім переможцем Бюджету участі у категорії "Екологія, ІТ та культура" став проєкт "Доступ до мережі на відстані кроку". Автор – Анастасія Голуб. Цей проєкт забезпечить містян кількома безкоштовними джерелами енергії для загального користування, де скористатися доступом до інтернету чи підзарядити свій гаджет зможе кожен. Особливо актуальним це буде у період тривалих вимкнень світла.
Місця зарядки гаджетів та зони безкоштовного WI-FI, облаштовані за допомогою сонячних панелей, будуть знаходитись на зупинках громадського транспорту "Аврора" та "Маяковського", а також у сквері по проспекту Свободи та на привокзальній площі.





Цьогоріч у голосуванні під час Конкурсу взяли участь 18 893 мешканця громади, які віддали 29 236 голосів – по одному за проєкт у кожній категорії.
Нагадаємо, що реалізація проєктів фінансуватиметься з міського бюджету. Кошторис – по 1,2 млн грн на кожну категорію.