Народна мова: "тормозок" – це ланч-бокс чи повільна людина?
13 жовтня щороку відзначають День простої мови — свято, присвячене важливості зрозумілого й доступного спілкування у всіх сферах життя. Проте в кожному куточку України можна почути унікальні діалекти та слова, які для інших залишаються загадковими. На Дніпропетровщині також є чимало місцевих слів, що стали частиною повсякденного мовлення мешканців, але для багатьох вони часто здаються дивними або зовсім незрозумілими.
Ми обрали цікаві діалектичні слова і запитали у кам’янчан, що на їхню думку вони означають:
- “Ампулка” — слово, яке часто використовують у значенні — стрижень для ручки, але мешканці також згадали, що цей термін використовують в медицині;
- Слово “Тормозок” — раніше вживали у значенні — їжа з собою, ланч-бокс. Але у той же час, підлітки сприймають це слово як “людина, яка гальмує”;
- “Генделик” — в “народі” означає — заклад, де подають алкогольні напої, часто низького рівня якості. Цікавими були відповіді кам’янчан, серед них “наливайка”, “забігаловка” і навіть “неблагополучне кафе”.
Більше “простих” слів у нашому новому випуску Народна мова.
Це невелике опитування показало, що мова навіть у межах одного регіону може бути неймовірно різноманітною та цікавою. Місцеві діалекти не лише надають колориту спілкуванню, але й зберігають у собі унікальні частини культури й історії міста.