• UA
  • RU
  • Невибагливі кімнатні рослини, які точно будуть тішити вам око

    20 Січня, 2024

    Зима – неймовірна пора року, але душа сумує за зеленим і квітучим довкіллям. Дуже часто постає запитання що б такого мати вдома, що не потребує багато вашої уваги. Пропонуємо вам добірку кімнатних вічнозелених, які невід’ємно впишуться у ваш домашній інтер’єр.

    Чому саме ці рослини? Їх підбирали за критеріями, які однозначно асоціюються з «невибагливістю» – не треба часто поливати, вони очищують повітря і абсолютно безпечні для дітей та домашніх улюбленців.

    Хлорофітум чубатий

     

     

    Здається, що ця рослина №1 за невибагливістю у догляді. Часто можна почути таку рекомендацію, що саме з цим «павучком» легко привчити дітей до догляду за домашніми рослинами.

    Не можна не сказати про головну перевагу хлорофітума– здатність поглинати чадний газ та формальдегід вважається настільки цінною, що його рекомендує використовувати навіть НАСА. Це одна з найкращих рослин–фільтрів, здатна самотужки очищати повітря у кімнаті площею до 10 метрів квадратних. З корисностей він виділяє в повітря фітонциди та обеззаражує його, ефективно борючись з численними збудниками хвороб.

    Догляд за ним найлегший: стандартно поливайте двічі на тиждень влітку. Щоб очистити рослину від пилу варто спробувати легке душування– просто і швидко.

    Якщо переймаєтесь за його пересадку – то він сам про це сигналізує. Коли він почне підійматись та «вилазити з горщика», можна бути впевненими що час прийшов.

     Бостонська папороть

     

    Ця рослинка буде природньо забирати вологу з повітря у вашому домі, тим самим регулюючи вологість. З цього можна зробити логічний висновок що бостонська папороть полюбляє вологу– це можна забезпечити легким душуванням раз на місяць влітку і рідше взимку.

    Головне регулярність, сильно переливати не треба–вона сама регуляє скільки їй потрібно і сигналізує про достатність. Якщо ж у нього з’являться коричневі листочки то це через холод, а коричневі плями на листочках через опік сонцем.

     Заміакулькас

     

    Є сукулентом, тому догляд за ним мінімальний. Він пристосується і до теплого, світлого місця на підвіконні, так і до тіні десь на стелажі. Цей вічнозелений красень не любить багато вологи: тому краще не долити, чим перелити.

    Також можна почути як на заміакулькас кажуть «доларове дерево». Це означає що його наявність вдома має збільшувати сімейний дохід. Але таке диво можливе за умови що ваша рослинка себе гарно почуває.

    Не любить різке похолодання і протяги- але через свою стійкість його можна швидко привести знов до ладу.

    Хамедорея

     

    Ця багаторічна пальма теж вирізняється своєю невибагливістю, вона навіть може квітнути- але як і у більшості вічнозелених, таке явище можна рідко побачити на власні очі.

    Полив краще реалізовувати через оприскування: 2 рази на тиждень влітку, 1 раз на тиждень взимку. А щоб листя були чистенькими, їм не завадить і теплий душ раз на місцяь. За розташування рослини теж можна не сильно перейматись – пристосовується як і до тіні, так і до сонця. Головне слідкувати щоб не допустити сонячних опіків.

    Чому саме вона має стояти у вас вдома? Як і більшсть рослин з нашої добірки, вона фітонцидоактивна. А точніше, пальма здатна поглинати з повітря шкідливі речовини, роблячи його чистішим. Їй під силу вбирати у собі шкідливі випаровування (наприклад, аміак, бензол, формальдегід), і навіть інші леткі речовини.

    Аспленіум гніздовий

     

    Теж дуже поширений сорт папороті серед кімнатних рослин. Невибагливий за місцем розташування, але більше подобаються куточки та підвіконня у кімнатах з високим відсотком вологості повітря.

    Аспленіум і сам по собі зволожує повітря в приміщенні. Служить фільтром шкідливих речовин, діючи як «зелена печінка». Фітосанітарна функція цієї рослини полягає у знешкодженні фізичного, біологічного та хімічного забруднення повітря. Це так звані автотрофні рослини, які в якості додаткового живлення поглинають з повітря гази, що представляють небезпеку для здоров’я людини.

    Пілея пеперомієродібна

     

    Родзинка нашої добірки- вона ж китайська грошова рослина, рослина НЛО, рослина млинців або місіонерська рослина. Це все про  таку незвичну пілею пеперомієподібну.

    Відрізняється стійкістю, не дивлячись на те що належить до сімейства кропив’яних. Любить підвищену вологу навколо себе, але застерігаємо від думки про оприскування –надайте перевагу поливу знизу саме для цієї рослини. Кращим місцем для життя слугуватиме півтінь або ділянка кімнати з розсіяним сонячним світлом.

    Зі шкідників слід побоюватися павутинних кліщів, які часто з’являються в приміщеннях з сухим повітрям. Листочки в’януть, сохнуть. Зі зворотного боку можна побачити павутину та комах. При перших ознаках ураження шкідником необхідно провести неодноразову обробку спеціальними препаратами.

    Варто сказати, що маючи такі невибагливі рослинки вдома, то не варто зовсім забувати про них. Підсумуємо загальні поради по догляду:

    • Поливайте обережно, щоб вода не потрапляла на розетку листя.
    • Зимова температура має бути не нижчою, ніж +14-15°С. При нижчій температурі рослина просто “замерзне” – тоді варто переставити у тепле місце і поливати теплою водою.
    • Субстрат має бути по можливості дренованим, зайву воду після поливу з піддонів потрібно прибирати.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Головні секрети від садівників: час викопувати тюльпани!

    Тюльпани – це справжні «зірки» весняного сезону. Хоча в травні вони і навряд чи порадують...

    Із 1 травня в Кам’янському змінюється графік руху автобуса на Верхні та Нижні Сади

    Із 1 травня 2024 року змінюється графік руху автобусного маршруту «Залізнична станція Запоріжжя-Кам’янське (Баглій) –...

    Відбулося засідання штабу з питань будинків, зруйнованих та пошкоджених під час ворожого обстрілу в ніч на 29 березня

    У Камʼянському відбулося засідання штабу з питань будинків, зруйнованих та пошкоджених під час ворожого обстрілу...

    Кам’янське попрощається з полеглим захисником Іллею Судніциним

    2️5 квітня при проходженні військової служби поблизу населеного пункту Новопетрівка на Херсонщині загинув Судніцин Ілля...

    Писанки та великодні зайченята: як у Центрі позашкілля Кам’янського нагадують про прийдешнє свято  

      Із наближенням Великодня у Центрі позашкільної роботи та дитячої творчості відкрилася виставка «Великодній дивограй»....