У центрі Кам’янського, де буденний гам, сучасні магазини та новомодні кав’ярні владні на кожному кроці, збереглися свідки минулих десятиліть – вінтажні вивіски маленьких крамниць, які стали своєрідними пам’ятками історії.
Однією з найцікавіших знахідок є вивіска взуттєвого магазину "Оріль" на вулиці Медичній. Магазин вже давно не працює, але його вивіска "Взуття" гордо висить на фасаді будівлі.
Вивіска має металеву рамку та скляну панель. Контур металевої конструкції вже добряче проіржавів.
На вивісці використовується класичний шрифт та стриманий помаранчевий колір фону, що приваблює перехожих та надає вулиці особливої атмосфери.
На проспекті Т. Шевченка можна побачити торцеву вивіску, яка рекламує граверні роботи.
Напис "Граверні роботи" чорними літерами виділяється на білому фоні, а над дверима розміщено вказівку "Виготовлення ключів". Як і багато інших антикварних вивісок міста, ця служить вікном у минуле.
На соцімісті Кам’янського була розташована аптека, її фасад прикрашала вивіска з однойменною назвою. З часом вона втратила свій зовнішній вигляд, облущилася.
Провівши подорож далі від центру міста, в район селища Будівельників, можемо знайти невеличку будівлю з перукарнею, яка також має свою власну вінтажну вивіску з однойменною назвою. За рахунок специфічного шрифта на вивісці, ця невеличка перукарня виглядає наче спогад з минулого.
На проспекті Аношкіна можна побачити просту, але в той же час унікальну вивіску "Золотий чобіток". Незважаючи на свою простоту, ця вивіска виділяється завдяки своєму мінімалізму. Поряд із назвою вивіски, можна побачити кумедний малюнок чобітка, що додає цій вивісці особливого шарму.
Колись тут працював заклад для реставрації та ремонту взуття. Впевнені, багатьом жителям знайома дана майстерня.
А ось ще одна перукарня, яка має назву "Віал". Цікаво, що її головна вивіска виконана російськими літерами великого розміру, створюючи контраст із сучасним середовищем. Однак, над входом знаходиться ще одна вивіска, вже українською мовою.
Кожна з цих вивісок є не лише частиною архітектурної спадщини міста, а й унікальними об’єктами, що зберегли естетику та історію минулих десятиліть.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram