Резонансне вбивство у Кам’янському: поліцейські затримали підозрюваного у вбивстві Олександра Плахотніка

У результаті розшукових заходів правоохоронці виявили і затримали у Львівській області підозрюваного у вбивстві колишнього віцемера Кам’янського Олександра Плахотніка. Ним виявився 54-річний житель Кам’янського, який був знайомий з жертвою. Підозрюваний, аби приховати сліди злочину і заплутати слідство, спалив авто, яким користувався та втік до іншої області.
Під час обшуків за місцем проживання фігуранта правоохоронці вилучили зброю, боєприпаси, електронні носії, мобільні телефони, камуфляжний одяг, гранату Ф-1 та запал.
Нагадаємо, що 28 березня до поліції надійшла інформація про виявлення тіла чоловіка з численними вогнепальними пораненнями на узбіччі дороги у Кам’янському районі. Для розшуку та затримання нападника була введена спеціальна поліцейська операція.
Для встановлення всіх обставин злочину на місце виїхало керівництво поліції, слідчо-оперативна група Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області та інші правоохоронні структури.
Оперативники кримінальної поліції, опитавши всіх можливих свідків і проаналізувавши записи з камер відеоспостереження, встановили маршрут руху зловмисника
За даними слідства, підозрюваний здійснив вбивство з мотивів неповернення боргу. Для реалізації свого злочинного наміру, він протягом декількох місяців стежив за "жертвою" та збирав детальну інформацію про неї. Для цього встановив відеокамери поблизу будинку експосадовця для щоденного відслідковування його переміщення.
Вранці 28 березня 2025 року підозрюваний прибув до місця проживання експосадовця. Надалі здійснив не менше 10 пострілів з вогнепальної зброї у потерпілого. Від отриманих поранень Олександр Плахотнік загинув на місці події. Після цього фігурант залишив місце злочину.
29 березня чоловіка затримали у Львівській області у порядку ст. 208 КПК України. 1 квітня слідчі слідчого управління ГУНП В Дніпропетровській області повідомили затриманому про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого п. 6 ч.2 ст.115 (умисне вбивство) КК України. Йому загрожує позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.
Наразі тривають слідчі дії. Досудове розслідування здійснюють слідчі ГУНП в Дніпропетровській області.