Топ-3 книги про історію України, які варто прочитати кожному
В часи, коли ворог нещадно атакує нашу державу, українці згуртовані, як ніколи. Прокидається національна свідомість, і ось все більше і більше людей починають цікавитися витоками своїх корінь. Бібліотека на Шевченка пропонує приєднатися за допомогою Топ-3 книжок з історії України.
Олександр Маєвський, Валентина Мержиєвська, Ігор Цеунов "Навігатор з історії України. Світові війни"
Це путівник по історичному періоду 1914-1945 років. У ньому йдеться про передумови Першої і Другої світових воєн, їхній перебіг і наслідки для світу. Про розпад імперій і революційні хвилі, про особливості тоталітарних режимів і виклики міжвоєнного періоду. У книзі розглянуто політичне формування України в часи екстремального насильства. Окрім подій війни згадано і про культуру міжвоєнного періоду і світогляд людей того часу. Приділено увагу формуванню воєнного міфу в різних країнах. Завершує навігатор психологічний коментар, який дозволяє переосмислити життєві стратегії і усвідомити психологічні наслідки цього травматичного періоду.
Тімоті Снайдер "Перетворення націй"
Відомий американський історик Тімоті Снайдер досліджує феномен народження модерних націй. Книга починається з розгляду створення в XVI ст. Речі Посполитої – найбільшої держави ранньомодерної Європи. Наприкінці ж ХХ ст., яким і закінчується дане дослідження, землі колишньої Речі Посполитої поділили між собою держави, названі за націями: Польща, Україна, Литва та Білорусь. Відповідно до найпоширенішого на цей момент уявлення про національність, державні кордони мали охоплювати мовні спільноти. Яким чином з однієї ранньомодерної національної ідеї постали чотири модерні? Відповідь автора покликана привернути увагу як фахових істориків, так і людей, яким небайдужі питання власної ідентичності.
Юрій Горліс-Горський "Холодний яр. За оригіналами 1934—1937 рр."
Книга спогадів поручника армії УНР, осавула 1 куреня полку гайдамаків Холодного яру відносить нас в 1919-1921 рр. Щира правдива розповідь оповідача занурює нас у буремні роки становлення незалежності Української державності. Перейнятий наступними поколіннями дещо змінений заклик Холодноярської республіки "Слава Україні!" — "Героям слава!" актуальний і сьогодні. Роман друкується за оригіналами 1934 – 1937 рр., що вийшли друком у Львові.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram