• UA
  • RU
  • «У діда»: про музей російсько—української війни з Павлограду

    23 Січня, 2024

    У Павлограді на Дніпропетровщині вже 10 років працює Музей російсько-української війни «У діда». Один із засновників — військовослужбовець Анатолій Токарєв. Чоловік воює з 2014-го року, він вирвався із полону РФ і вирішив у приміщенні колишнього кафе створити музей.

    Колекцію в музей, каже Анатолій Токарєв, збирав поступово — і сам з фронту, і привозили бійці.

    За підрахунками військового, в експозиції може бути понад 5 тисяч різних предметів: стрілецької зброї, вибухонебезпечних предметів, шевронів, прапорів.

     

     

    «Це було кафе моєї дружини. Їй набридло сидіти вдома і вона прикривала нас, коли ми міняли полонених, а коли приїхала назад, спробувала відновити роботу кафе, але потім сказала, що нічого не хоче. Каже: «Забирайте та зробіть музей». Обов’язкова умова, що діти сюди приходять безкоштовно», — говорить Анатолій.

    Минулого року чоловік облаштував і куточок з речами російських військових, серед яких документи, листи та те, що вони вкрали у жителів України.

    «Шеврон, вони вже з ним заходили так сказати на парад. Парадні шеврони. На Одесу. Хотіли там парад робити. І такого дуже багато, просто місця зараз немає», — каже він.

    2014-го року військовий побував у російському полоні. Це сталося коли він воював у складі 25-ої бригади при виході з оточення під Шахтарськом. Йому вдалося звідти втекти.

    «Я у 2014-му році потрапив в полон. Звідки я «зробив ноги», прострелені. От там було найдорожче, коли мене вночі виводили на розстріл, мені наснився онук та каже: «Діду, ти хитрий, ти вирвешся». Діти мене сім разів ховали. Їм сім разів за ці роки показували на мапі, де моя могила», — згадує боєць.

    Анатолій Токарєв каже: розповідати про війну, зокрема в музеї, дуже важливо. Особливо — молодому поколінню.

    «Музеї, кажуть, не потрібні зараз. Та потрібні! Сюди приходять діти. Заходять сюди веселі, танцюють, а виходять сумні. А знаєте чого? Тому що вони нарешті бачать… У нашому Павлограді в кожному класі є дитина загиблого або тих, хто воює. Мені не хочеться розповідати своїм дітям, що там відбувається. Але це потрібно, щоб не втратити дітвору», — ділиться Анатолій.

    За матеріалами Суспільне Дніпро

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Пів року ґвалтував власну 5-річну племінницю: на Дніпропетровщині судитимуть педофіла

    Прокурори Синельниківської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно місцевого мешканця за фактом вчинення...

    Якою буде погода на Великдень

    «На Великдень місцями дощі ймовірні на заході та півночі України, на решті території буде без...

    Дніпровський силач став українцем із найбільшою кількістю рекордів Гіннеса

    27 квітня у Києві відбувся Чемпіонат України зі стронгмену. Під час Ігор Дмитро Грунський з...

    Для майбутніх поколінь: молодь Кам’янського району висадила майже тисячу дерев

    У Кам’янському районі завершилася загальнонаціональна акція єднання та віри «Випускники-2024 року для майбутніх поколінь», яку...

    Правила від А до Я: навчання безпеці з поліцією та дітьми

    Поліцейські разом з Дитячим центром розвитку «Umicity» провели захід, спрямований на навчання дітей правилам дорожнього...