У Кам’янському звершився чемпіонат України з шашок-64: визначені переможці та призери

15 Листопада, 2023

Із 7 по 14 листопада на базі Дніпровського державного технічного університету проходив чемпіонат України з шашок-64. Змагання зібрали 38 учасників з Дніпра, Харкова, Запоріжжя, Миколаїва та Кам’янського.

14 листопада відбулося урочисте закриття чемпіонату та нагородження кращих шашистів. Про це повідомив портал «Спортивне Кам’янське».

З великими досягненнями спортсменів вітали начальник управління молоді та спорту Анатолій Івашина, ректор Державного технічного університету Віталій Гуляєв, суддя національної категорії Віталій Попруга, головний суддя змагань, професор кафедри фізичного виховання ДДТУ Ігор Губарєв та віце-президент Національної федерації шашок України Леонід Бройтман.

«З великим задоволення констатую факт, що чемпіонат України з шашок відбувся, – сказав В.Гуляєв. – Дуже вдячний всім вам, шановні учасники, що продемонстрували максимум зусиль, свої вміння та навички. Хтось став переможцем, хтось ним обов’язково стане у майбутньому та відчує радість перемоги. Ми пишаємося тим, що чемпіонат проходив в нашому університеті, який має визнану в Україні школу шашок, учні якої стали переможцями та призерами цього турніру. Університет докладає усіх зусиль, аби шашки мали подальший розвиток в нашому навчальному закладі, аби цей вид спорту мав достойну пропаганду і в місті, і в Україні, щоб якомога більше дітей та молоді займалися цим видом спорту та залучалися до нашого клубу «Золота шашка». Ми завжди раді вас бачити, подальших вам успіхів!».

Леонід Бройтман зазначив, що університет став центром інтелектуального життя міста, який має не тільки школу шашок, а й цілу спортивну спеціальність:

«У минулому році в університеті була відкрита спеціальність «Фізична культура і спорт», яка дуже актуальна для тих, хто хоче стати тренером, адже при нинішніх законодавчих актах тренером може бути людина тільки з вищою освітою, – сказав Л.Бройтман. – Зараз вищу спортивну освіту отримує більше 80 студентів. Також після тривалої перерви до Кам’янського повертаються великі шашки. Хочу нагадати, що тут, з 2005 по 2012 роки, ми провели чотири чемпіонати світу і один чемпіонат Європи з шашок. При підтримці міської влади створили для спортсменів матеріальну базу. Чемпіонат України завжди є  відбірковим змаганням на чемпіонат Європи та світу. Сподіваюся, що путівки, які ви отримали знадобляться і в нашому місті теж. Всім перемоги і подальших стартів!».

За результатами змагань визначилися кращі гравці в класичній, швидкій та блискавичній іграх. Також нагороди отримали вихованці ДЮСШ №3 тренера Альони Губарєвої, юнаки 2011 року народження Тимофій Сич та Максим Кривонос, які брали участь в швидкій та блискавичній грі. Вони гарно відіграли і отримали спеціальні нагороди від управління молоді та спорту.

«За дорученням міського голови Андрія Білоусова вітаю вас з гарними досягненнями, – підсумував А.Івашина. – Сподіваюся, що дуже скоро наш університет знову прийматиме нові змагання. У такі нелегкі часи бажаю вам спортивного щастя. Адже наш спортивний вік, на жаль, не такий тривалий, як хотілося, але у вашому виді спорту є перевага. І серед вас сьогодні також є поважні учасники. Дякую вам за те, що ви серед молоді ділитеся своїм досвідом і знаннями. Також хочу подякувати нашим воїнам, які виборюють нашу свободу, завдяки яким ми можемо з вами збиратися та проводити спортивні заходи. До нових зустрічей та подальших перемог!».

Переможці та призери змагань

  • Класична гра. Чоловіки

1. Шепель Фелікс (гр., м. Дніпро, тренер – А.Панченко) – 9 з 14 очок
2. Колєсніков Матвєй (мс, м. Миколаїв, тренер – Є.Колєсніков) – 9
3. Панченков Богдан (мс, м. Запоріжжя, тренер – М.Шустер) – 9

  • Класична гра. Жінки

1. Коротка Олена (гр., м. Кам’янське, тренер – М.Мирошников) – 12 з 14 очок
2. Глушко Анастасія (мс, м. Харків, тренер – І.Чебукіна) – 9
3. Макаренкова Юлія (гр., м. Харків, тренер – В.Шалимов) – 9

  • Швидка гра. Чоловіки

1. Шепель Фелікс (гр., м. Дніпро, тренер – А.Панченко) – 16 з 18 очок
2. Блоха Андрій (мс, м. Кам’янське, тренер – І.Губарєв) – 12
3. Горобець Віктор (мс, м. Харків, тренер – Л.Коротіна) – 12

  • Швидка гра. Жінки

1. Макаренкова Юлія (гр., м. Харків, тренер – В.Шалимов) – 11 з 12 очок
2. Коротка Олена (гр., м. Кам’янське, тренер – М.Мирошников) – 9
3. Губарєва Ольга (гр., м. Кам’янське, тренер – І.Губарєв) – 7

  • Блискавична гра. Чоловіки

1. Шепель Фелікс (гр., м. Дніпро, тренер – А.Панченко) – 15 з 16 очок
2. Коробський Олександр (мс. Дніпропетровська область) – 12
3. Панченков Богдан – (мс, м. Запоріжжя, тренер – М.Шустер) – 11

  • Блискавична гра. Жінки

1. Макаренкова Юлія (гр., м. Харків, тренер – В.Шалимов) – 11 з 12 очок
2. Коротка Олена – (гр., м. Кам’янське, тренер – М.Мирошников) – 9
3. Глушко Анастасія – (мс, м. Харків, тренер – І.Чебукіна) – 6

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram