Учасники Літньої школи гідів Кам’янського побували на історичних територіях Тритузного

14 Вересня, 2023

9 вересня відбулася екскурсія до колишнього козацького села – Тритузного, від якого лишилася одна шоста сотня та Свято-Миколаївська православна церква.

Майбутніх гідів зустрів настоятель парафії отець Віталій, який провів їх церковними склепіннями й притвором, де наразі відбуваються богослужіння. Парафія – одна з небагатьох у місті, що належить до ПЦУ й намагається відновити церкву, залучаючи до цієї справи всіх небайдужих городян.

Подальший маршрут гідів пролягав стежкою до забрудненої річки Коноплянки. І далі до хвостосховищ Придніпровського хімічного заводу.

Промисловий велетень ліквідований ще 2007 року, але десятки мільйонів тон відходів майже піввікової діяльності з переробки уранових руд, зібрані на хвостосховищах, продовжують становити реальну загрозу та чекають відповідних масштабних програм.

Велику зацікавленість у гідів викликав кам’яний кар’єр, в якому раніше видобували каміння для будівництва заводів.

Проєкт «Літня школа гідів» реалізується за фінансової підтримки програмою Culture Helps, яка імплементується громадською організацією «Інша освіта» спільно з zusa за підтримки Європейського Союзу.

За інформацією Музею історії міста Кам’янського

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram