Від яких злочинів найбільше потерпають літні мешканці Кам’янського
Статистику злочинів, учинених стосовно осіб похилого віку на території Кам’янської міської територіальної громади, повідомили у відділі запобігання корупції та взаємодії з правоохоронними органами міськради.
За інформацією, наданою Кам’янським районним управлінням поліції ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області, серед таких злочинів:
- крадіжки (із 104 – 25 вчинені за допомогою інтернет-ресурсів);
- шахрайства (із 78 – 52 вчинені за допомогою інтернет-ресурсів).
Найбільш ураженими вуличною злочинністю є район "Черемушки" (77 фактів кримінальних правопорушень з 209) та центральна частина міста (70 фактів із 209).
Час скоєння цих видів злочинів – із 06:00 до 11:00 та з 15:00 до 24:00. Дні тижня – понеділок (62 факти), вівторок (42), середа (23) та п’ятниця (23).
Предметами посягання стають мобільні телефони, банківські картки та грошові кошти.
Способи скоєння:
- пограбування – шляхом ривка або із застосуванням насилля;
- крадіжки – шляхом вільного доступу та за допомогою інтернет-ресурсів;
- шахрайство – шляхом інтернет-ресурсів, обману та зловживання довірою (представники нібито соціальних служб, Червоного хреста, служби безпеки ПриватБанку, ОщадБанку).