+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

35.79

П’ятниця, 7 Жовтня 2022 09:10:51
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

35.79

новини на пульсі:

Заводське училище в Кам’янському – фаховий коледж ДДТУ

10 Жовтня, 2021

На розі вулиць Коваленка та Вокзальної привертає увагу одна з найстаріших будівель Кам’янського – скромної як на той час архітектури, проте велика та монументальна.

Двокласне заводське училище з шестирічним курсом навчання було відкрито 26 вересня 1893 року для дітей обох статей робітників і службовців Дніпровського заводу. Будівля постала на узвишші, відкритому з боку Дніпра, мала сад для прогулянок та велике подвір’я, зручне для ігор і гімнастики на свіжому повітрі.

Як зазначається у виданні «Описание Днепровского завода» 1908 року, спочатку в одноповерховій будівлі з двоповерховою середньою частиною містилися лише шість класних кімнат, учительська, кабінет для наочного приладдя, бібліотека та запасна кімната. Але число учнів так сильно зростало, що в 1898 році другий поверх добудували над усією будівлею. Незважаючи на це, вже в 1902/03 році було організовано навчання у дві зміни.

Зрештою, 1908 року прибудували ще двоповерхові крила, і будівля набула «П»-подібного плану. Центральне опалення нагрітим повітрям переробили на пароводяне системи Кауфера, також в усіх класах посилили вентиляцію. Того-таки року в закладі було організовано й вечірні курси для робітників.

В училищі викладалися закон Божий, російська та церковнослов’янська мови, арифметика, геометрія та креслення, природнича історія, географія, російська історія, загальна історія, чистописання, рукоділля для дівчат і гімнастика для хлопців, танці, а також – за бажанням – музика.

Бібліотека училища складалася з 605 примірників різноманітних книг, переважно посібників, та 1605 томів дитячої літератури.

Училище цілком утримувалося коштом заводу, навчання було безкоштовним. Також випускники закладу мали пільгу щодо військової повинності.

Після революційних подій 1917–1920 років училище деякий час продовжувало існувати. А потім у будівлі працювала звичайна середня школа.

От уже півстоліття, з 1971 року, тут розміщується фаховий коледж харчових технологій та підприємництва (раніше – технікум радянської торгівлі, комерційний технікум) Дніпровського державного технічного університету. Особливий інтерес усередині будівлі становлять металеві парадні сходи, одні з найгарніших у старому місті.

Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин