Знайдено годинник, який імовірно належав Ігнатію Ясюковичу

136 років тому, 1 березня (за старим стилем – 17 лютого) 1889 року стала до ладу перша доменна піч Дніпровського заводу в Кам’янському. У тому ж році на заводі було запущено коксові печі, другу доменну піч, бесемерівське, сталепрокатне, пудлінгове, залізопрокатне, мартенівське та листопрокатне відділення. А вже невдовзі підприємство стало одним з найбільших металургійних заводів Європи.
Провідну роль у розвитку Дніпровського заводу та всього Кам’янського відіграв директор-розпорядник підприємства, видатний промисловець і меценат Ігнатій Ігнатійович Ясюкович (1847–1914). Нещодавно на одному з інтернет-аукціонів дніпровський краєзнавець Олександр Волок знайшов предмет, який може безпосередньо стосуватися цієї непересічної постаті в історії міста.
Це – подарунковий камінний годинник "Директору крупнейшего металлургического завода Европы" зі срібла та мармуру "гріотт", виготовлений у петербурзькій майстерні з виробництва срібно-карбованих виробів Андрія Брагіна в 1910 році. Брагін був одним із кращих столичних майстрів своєї справи, він працював і на замовлення імператорського двору.
Під годинником у трьох срібних фігурних віньєтках зазначено дати "1885", "1910", "XXV 20 JANUAR". Також предмет містить гравіровані написи кирилицею та латиницею: "Южно русск. Днепр. Заводъ", "Путиловъ", "Sysran", "J.C.L. Bangert", "Hofma" Starke", "M.Keradi", "Posselit Wileika" тощо.
Очевидно, подарунок було приурочено до 25-річчя завершення роботи Ігнатія Ясюковича на посаді керівника Путиловських заводів у Санкт-Петербурзі (або присвячено ювілею Південноросійського Дніпровського металургійного товариства, створеного в 1885 році та згодом очолюваного Ясюковичем), решта ж написів означають інші підприємства, на яких він працював протягом своєї блискучої кар’єри.