• UA
  • RU
  • "103" — для тих, хто на межі: як не зловживати викликами швидкої під час війни

    У Дніпропетровській області бригади швидкої допомоги працюють у надскладних умовах, рятуючи життя під час війни. Про це розповів Директор Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Радій Шевченко.

     

    За словами Шевченко, медики виїжджають на виклики під час тривог, коли горять будинки й автівки, ризикуючи собою, щоб допомогти пораненим захисникам і цивільним. Він закликав жителів регіону свідомо ставитися до викликів "103", адже кожна секунда важлива для порятунку тих, хто перебуває на межі життя і смерті.

     

    "”103″ — для тих, хто на межі життя і смерті. Ми не можемо — і не маємо права — виїжджати на випадки, які не загрожують життю", — наголосив лікар.

     

    Він пояснив, що бригади діють відповідно до законодавства, зокрема постанови КМУ №1271 і наказу МОЗ №583, які чітко визначають критичні стани для виїзду. Підвищена температура, кашель чи хронічні захворювання не є підставою для виклику швидкої. Лікар звернувся до сімейних лікарів із проханням посилити контроль за хворими та закликав громадян не зловживати номером "103", щоб не позбавляти шансів на порятунок тих, хто постраждав від обстрілів чи має гострі стани, як-от інфаркт чи інсульт.

     

    Головний лікар також підкреслив важливість співпраці з центрами первинної медико-санітарної допомоги, куди регулярно передається інформація про хронічних пацієнтів. За його словами, ретельне спостереження й профілактика з боку сімейних лікарів можуть значно знизити навантаження на швидку.

     

    "Разом ми зможемо ефективніше протистояти викликам воєнного часу та забезпечити якісну медичну допомогу", — додав Шевченко, закликавши використовувати "103" лише за реальної загрози життю.

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити