• UA
 • RU
 • 14 травня – День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни

  14 Травня, 2024

  Сьогодні, 14 травня, в Україні відзначається День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Цю пам’ятну дату в 2021 році запровадила своєю постановою Верховна Рада України.

  «2 тисячі 659 українців та українок відзначені почесним званням Праведників народів світу. Кожна така історія – це врятоване людське життя та особиста перемога конкретної людини над злом нацизму.

  У найтемніших обставинах, коли наші люди ще не могли знати, коли закінчиться війна, вони не зраджували найкращого, що є в серці кожного. Ризикуючи собою, вони рятували тих, кому нацисти несли загибель.

  Ми памʼятаємо і шануємо цю сміливість та людяність. Україна наслідує серця, які залишалися на боці добра та перемогли, і ніколи не пробачить тих, хто зараз відтворює ненависть ХХ століття й несе війни іншим народам. Життя переможе!» – зазначив у сьогоднішньому зверненні Президент України Володимир Зеленський.

  Україна займає четверте місце за кількістю Праведників народів світу, попереду лише Польща, Нідерланди та Франція. Загалом Праведники походять більш ніж із 50 країн.

  Пам’ять про них закарбовано й на карті Кам’янського: в 2019 році міська рада ухвалила рішення присвоїти призаводській площі ДМК ім’я Софії Шаповалової, яка разом із своєю донькою Марією Подолян під час Другої світової війни врятувала життя єврейці Марії Тишківській. З відповідною ініціативою виступив Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» (місто Дніпро). У 1996 році Меморіал жертв Голокосту удостоїв Марію Подолян та Софію Шаповалову почесного звання «Праведник народів світу».

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  В Олімпійському селищі відкриють дитячий садок та зону розуму

  Тепер спортсмени, що будуть виступати на Олімпіаді у Парижі можуть не перейматись питанням щодо виховання...

  На території Кам’янського вночі минулося без надзвичайних подій

  Про ситуацію в місті та області станом на ранок 15 червня інформував Кам’янський міський голова...

  Передали сьогодні вантажний автомобіль ГАЗ-66 для наших військових з Кам’янського, які служать на Донецькому напрямку, – міський голова Андрій Білоусов

  Машина потрібна воїнам для виконання бойових завдань. Придбали авто силами громадської організації «Бджола». Також в...

  Кам’янський міський голова повідомив про ситуацію в місті та області

  Про ситуацію в місті та області станом на ранок 20 червня інформував Кам’янський міський голова...

  Обіцяли 3 тисячі доларів за завдання: у Дніпрі завербовані підлітки підпалювали авто ТЦК

  Служба безпеки та Національна поліція затримали групу зловмисників, які на замовлення спецслужб рф готували підпали...