• UA
 • RU
 • 17 квітня – Всесвітній день боротьби з гемофілією

  17 Квітня, 2023

  За ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я 17 квітня був проголошений Днем боротьби з гемофілією. Дата його проведення обрана не випадково. Це своєрідна данина поваги засновнику Всесвітньої федерації гемофілії Френку Шнайбелю, який народився саме цього дня.

  Гемофілія – захворювання генетичне. Воно виникає через зміни лише одного гена в хромосомі й пов’язане з порушенням згортання крові. Близько 90% усіх спадкових порушень коагуляції крові припадає саме на гемофілію. Хворіють на неї чоловіки, жінки лише передають її своїм дітям.

  Симптоми захворювання в більшості випадків з’являються вже у ранньому дитинстві. Коли дитина починає активно рухатись, повзати, батьки звертають увагу на крововиливи та кровотечі, які довго не минають. У таких випадках важливо негайно звернутися до лікаря.

  Особливо небезпечними є такі ускладнення гемофілії як крововиливи у головний і спинний мозок та життєво важливі органи, що можуть призвести до смерті хворого. Також загрозливими для життя є крововиливи у ділянку шиї, гортані, язика, оскільки вони стають причиною асфіксії.

  На сьогодні це невиліковна хвороба, але завдяки зусиллям багатьох організацій, вчених та лікарів, діагноз «гемофілія» зараз перестав бути смертельним вироком. Перебіг цієї хвороби можливо контролювати за допомогою ін’єкцій відсутнього фактора згортання крові, в більшості випадків, виділеного з донорської крові.

  Якщо на ранній стадії розпочати лікування та проводити його регулярно, це допоможе  уникнути кровотеч і продовжити життя людини.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  У Кам’янському пройшов традиційний спортивний захід «Біжу та пам’ятаю», присвячений вшануванню Героїв, які загинули у боротьбі за Україну

  Ініціатором проведення марафону пам’яті виступає громадська організація «Родини загиблих Героїв м. Кам’янське». IMG_3158 Спільно з...

  ДЮСШ №4 провела у доросле життя 17 вихованців

  24 травня у комунальному закладі “Дитячо-юнацька спортивна школа №4” відбувся традиційний випускний бал. Цьогоріч у...

  Сьогодні провели на Воронячому острові екологічну акцію з прибирання сміття, – міський голова

  «Блакитне озеро» на території Єлизаветівського котловану – одне з найулюбленіших місць відпочинку для мешканців міста,...

  Роль відеоігор у сучасному світі: від пікселів до віртуальної реальності

  Щорічно, 24 травня, геймери з усього світу об’єднуються для святкування Всесвітнього дня відеоігор. Цей день...

  “Хаббл” зафіксував народження нової сонцеподібної зірки

  Тріо сліпучих зірок, схожих на блискучий космічний геодезичний інструмент, виблискує з порожнини туманності-відбивача на цьому...