17 квітня – Всесвітній день боротьби з гемофілією
За ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я 17 квітня був проголошений Днем боротьби з гемофілією. Дата його проведення обрана не випадково. Це своєрідна данина поваги засновнику Всесвітньої федерації гемофілії Френку Шнайбелю, який народився саме цього дня.
Гемофілія – захворювання генетичне. Воно виникає через зміни лише одного гена в хромосомі X й пов’язане з порушенням згортання крові. Близько 90% усіх спадкових порушень коагуляції крові припадає саме на гемофілію. Хворіють на неї чоловіки, жінки лише передають її своїм дітям.
Симптоми захворювання в більшості випадків з’являються вже у ранньому дитинстві. Коли дитина починає активно рухатись, повзати, батьки звертають увагу на крововиливи та кровотечі, які довго не минають. У таких випадках важливо негайно звернутися до лікаря.
Особливо небезпечними є такі ускладнення гемофілії як крововиливи у головний і спинний мозок та життєво важливі органи, що можуть призвести до смерті хворого. Також загрозливими для життя є крововиливи у ділянку шиї, гортані, язика, оскільки вони стають причиною асфіксії.
На сьогодні це невиліковна хвороба, але завдяки зусиллям багатьох організацій, вчених та лікарів, діагноз "гемофілія" зараз перестав бути смертельним вироком. Перебіг цієї хвороби можливо контролювати за допомогою ін’єкцій відсутнього фактора згортання крові, в більшості випадків, виділеного з донорської крові.
Якщо на ранній стадії розпочати лікування та проводити його регулярно, це допоможе уникнути кровотеч і продовжити життя людини.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram