20 серпня Верховна Рада затвердила законопроєкт який забороняє діяльність релігійних організацій, пов’язаних із Росією

21 Серпня, 2024 |

20 серпня Верховна Рада остаточно затвердила законопроєкт №8371, який забороняє діяльність релігійних організацій, пов’язаних із Росією. За цей законопроєкт проголосували 269 народних депутатів. Законопроєкт був розроблений на доручення Президента України Володимира Зеленського, після засідання РНБО у грудні 2022 року.

Документ передбачає припинення діяльності релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу, що знаходяться в державі, яка здійснює збройну агресію проти України. Процедура передбачає проведення дослідження, надання припису про виконання закону та судову заборону.

Цей законопроєкт фактично унеможливлює діяльність церков, що підпорядковуються країні-агресору. Релігійні громади отримують 9 місяців для розриву зв’язків із російською церквою. Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) створить комісію, яка перевірятиме всі релігійні установи. У випадку відмови припинити співпрацю, ДЕСС подасть позов до суду, який має право ухвалити рішення про заборону діяльності.

Цей закон сприятиме зміцненню національної безпеки в контексті свободи совісті та діяльності релігійних організацій. Законопроєкт отримав широку суспільну підтримку, зокрема від Всеукраїнської Ради церков, Вселенського патріарха Варфоломія, а також був одноголосно схвалений Комітетом гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України.

Прийняття цього історичного рішення відбулося напередодні Дня Незалежності України, що надає йому особливої символічності.

Ситуацію прокоментував голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП митрополит Климент, за його словами, законопроєкт №8371, "можливо, і забороняє УПЦ МП", однак він наполягає, що офіційна назва УПЦ МП – "Українська православна церква", без приставки МП.

"Українська православна церква й надалі буде жити як істинна церква, визнана переважною більшістю практикуючих українських вірян і помісних церков світу. Це об’єктивна річ. Будь-які спроби заборонити об’єктивну річ призведуть лише до дискредитації, у тому числі й міжнародної, тих, хто це захоче реалізувати", – заявив митрополит.

Він стверджує, що закон, за який проголосували депутати, радше не про саму церкву, а про її майно і стосується релігійних організацій, афілійованих із закордонними центрами.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Viola MC: від лайків до дитячих кроків – історія успіху сучасної мами-блогерки

Віолета Михайлова – в мережі відома як Viola MC, блогерка, інфлюенсерка. Має багатотисячну аудиторію. Знімає...

Трендовий сніданок: авокадо-тост з яйцем та лососем

Популярний і корисний сніданок із зеленим авокадо, яйцем-пашот, лососем та голансдьким соус в одній страві....

Через негоду в Європі "Укрзалізниця" обмежує та скасовує міжнародні поїзди

У країнах Центральної Європи продовжує вирувати негода. У зв’язку зі стихією "Укрзалізниця" обмежує та скасовує...

Кам’янчани в Інстаграм: осінні будні містян (фото)

Початок вересня потішив кам’янчан приємною теплою погодою, коли літня атмосфера повільно вивільнюється з повітря. Такий...

17 вересня день народження відзначає відомий журналіст Кам’янського Леонід Бройтман

Леонід Бройтман — це людина, чиє життя є прикладом багатогранності та відданості своїм захопленням. Будучи...