![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/03/1275503.jpg)
31 березня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити
31 березня в Україні День флориста. У вірян вшановують пам’ять архієпископа Кирила Єрусалимського. Іменини святкують Данило та Едуард. Цього дня не варто давати в борг.
Чого не можна робити?
В Україні з Кирилового дня починає цвісти мати-й-мачуха. Якщо ця красива жовта квітка вже розпустилася, то настала справжня весна. Також ознаками настання весни вважали появу комарів і приліт лелек. Якщо лелеки звили гніздо у когось дворі – це вважалося дуже щасливою прикметою.
Наші предки 31 березня розпалювали багаття і топили піч. Вогонь в цей день наділяють особливими очисними властивостями. Вважали, що полум’я багаття може прискорити настання весни. Також у вогні спалювали непотрібні і зламані речі і одяг хворого, щоб нещастя і хвороби обходили будинок стороною.
У цей день не можна нічого давати і брати в борг, інакше весь рік самі будете в боржниках або вам не повернуть борг. Поганою прикметою вважається купати дітей в цей день.
У світі справляють такі свята
- День флориста
- Міжнародний день резервного копіювання
- День Ейфелевої вежі
- Міжнародний день декольте
Народні прикмети 31 березня
- Якщо розцвіла мати-й-мачуха, то цієї весни більше не буде заморозків.
- Лебеді прилетіли – до потепління.
- Якщо з’явилося багато мошок, то в цьому році буде хороший урожай грибів.
- Їжаки прокинулися від сплячки – скоро потеплішає.
- День сонячний, але холодний – початок квітня буде холодним.
- У лісі багато комарів – добре вродять ягоди і овес.
- Якщо у верби з’явилося листя, то пора садити моркву і цибулю на городі.
31 березня – хто відзначає іменини сьогодні
Іменини святкують Данило, Кирило, Едуард, Карпо.
Талісманом людини, народженої 31 березня, є опал. Камінь, який відрізняється дивовижною красою. На його калейдоскопічні властивості вказували ще стародавні римляни. Опал має потужну енергетику, тому його здавна використовували для проведення різних ритуалів.
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/6ca71c9b1dd66504c7cbe0e1f3f82f34-768x480.jpeg)
Кавуновий мохіто: сезонне задоволення за 5 хвилин
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-18_13-03-17-1-768x461.jpg)
Шалено гаряче не тільки людям: як допомогти котам у спеку
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-19_18-15-45-2-768x576.jpg)
Якої погоди очікувати у Кам’янському 23 липня
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/flag_of_the_romani_people.svg_-768x513.png)
На Дніпропетровщині презентували план підтримки ромської спільноти
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/two-cups-coffee-couple-hands-love_3840x2160-768x432.jpg)