4 міфи про День святого Валентина
Міф № 1: День святого Валентина винайшли компанії, які виробляють і продають вітальні листівки
Насправді традиція вітати один одного листівками у День святого Валентина виникла задовго до комерціалізації. Вона набула популярності, коли в середині XIX століття покращилася поштова інфраструктура. Тоді з’явилася можливість анонімно надсилати романтичні записки. Зокрема, у 1849 році в США вже розпочали масово виробляти вітальні листівки.
Міф № 2: Святий Валентин є покровителем закоханих
Відповідно до однієї з найпопулярніших історій, святий Валентин вінчав закохані пари попри заборону жорстокого імператора Клавдія II. Однак у цій легенді є значна помилка в хронології подій, адже за часів життя святого Валентина у III столітті взагалі ще не існувало особливого обряду церковного вінчання. Але законним вважався той шлюб, що укладався відповідно до цивільних законів і закріплювався християнами.
Міф № 3: 14-те лютого завжди було святом любові
Сучасну версію Дня святого Валентина ми успадкували від вікторіанців. За деякими ж свідченнями, справжня історія свята може походити зі Стародавнього Риму. У середині лютого римляни відзначали Луперкалії, свято пияцтва, під час якого жінок били пасками зі шкіри козла, принесеного в жертву. Жінки вважали, що це лікує їх від безпліддя. А от остаточно засуджено це святкування було наприкінці V століття папою Геласієм.
Міф № 4: Амур – це втілення романтики
Усі любовні історії у багатьох асоціюються з Купідоном. Але ж Купідон не завжди був пухким малюком з пов’язкою на стегнах. Амур – римське втілення грецького бога Ероса. Цей бог, "найпрекрасніший з усіх безсмертних", був далеко не чарівним. Він мав владу не лише над смертними, а й над богами. З давніх часів Ероса описували як чоловіка гарного, але небезпечного.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram