![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/02/antarktichna-stantsiya-2.jpg)
6 лютого 1996 року прапор України було піднято над антарктичною станцією Вернадський
Саме у цей день 6 лютого 1996-го британська антарктична станція «Фарадей» стала українською та отримала назву «Академік Вернадський». О 18:45 над нею замайорів синьо-жовтий прапор.
Станцію Україна отримала на певних умовах: 10 років наші дослідники надавали британцям усю інформацію, яку ті раніше отримували зі станції. Нині співпраця триває – британці допомагають з технікою, а українці діляться своїми дослідженнями.
Той перший прапор зберігає нині керівник української команди зимівників, яка приймала станцію, вчений-фізик Генадій Міліневський.
«До кінця зимівлі вітер так витріпав прапор, що він зменшився приблизно втричі. Отож наступна експедиція привезла нове полотнище», – розповідає Геннадій Петрович.
Сьогодні на станції працює 28 членів Української антарктичної експедиції, яка складається з 14 учасників:
9 вчених (по 3 метеорологи, геофізики та біологи);
5 членів команди життєзабезпечення (лікар, кухар, дизеліст, механік і системний адміністратор).
Попри війну та складну логістику, ведуться неперервні спостереження на крижаному континенті, проводяться океанографічні, біоресурсні, гідрометеорологічні та інші види досліджень.
Із днем 6 лютого 1996 року пов’язаний ще один факт, що сьогодні сприймається як легенда, – про 1 фунт стерлінгів, за який українці «купили» станцію у британських колег. Утім, це не легенда.
«Бейз-командер «Фарадея» жартома натякнув про символічну оплату за станцію. У мене саме були британські гроші, адже в Антарктиду ми діставалися через Британію та Фолклендські острови, отже, я дістав монету в один фунт і віддав Хейгу. Він вмить побіг до майстерні, вхопив інструменти і тут же «вмурував» ту монету у стільницю бару «Фарадей», яка і зараз там знаходиться», – свідчить Геннадій Міліневський.
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/two-cups-coffee-couple-hands-love_3840x2160-768x432.jpg)
Кам’янчани, запрошуємо на каву: разом оберемо кав’ярню до смаку
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/htmlconvd-tza_0q7x1-768x432.jpg)
Тиха смерть: в Україні від початку купального сезону втопилося 432 людини
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/chehiya_geparekpres_facebook__com_gepardexpres_4c79340c15e1fac27a10e6f21d99f67d_1200x675-768x432.jpg)
З’явиться додатковий міжнародний маршрут: з Чехії запустять поїзди до України
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/zag-e1721829517822-768x430.png)
Допомога дітям-переселенцям з аутизмом: їх підтримка та інтеграція в суспільство
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/kiber-zag.jpg)