У німецьких містах пройшли традиційні паради: у яких амплуа представили Зеленського та Путіна
У німецьких містах пройшли традиційні паради “Трояндового понеділка” Rosenmontag, якими перед початком Великого посту завершується Рейнський карнавал. Жартома німці називають цей день “божевільним понеділком”.
У понеділок, 12 лютого, в Німеччині святкували “трояндовий”, або “рожевий понеділок”. Разом із “попелястою середою” 14 лютого – це один з останніх днів карнавального сезону. Головним заходом свята Rosenmontag вважається карнавальна хода. Вона нагадує демонстрацію: перекривається автомобільний рух і по центральних вулицях міст кілька годин поспіль йдуть на прикрашених машинах вбрані клоуни, принцеси, королі, барони, оркестри і безліч ляльок із пап’є-маше.
Хода на Розенмонтаг відбувається в Кельні, Бонні, Дюссельдорфі та Майнці. Серед карнавальних фігур бувають і відомі політики. Цього разу серед них були не лише європейці, важливою була тема війни Росії проти України.
На ході у Дюссельдорфі можна було побачити фігуру російського президента Володимира Путіна, який намагається проковтнути Україну.
А у Кельні на параді можна було побачити українського президента Володимира Зеленського.
На карнавалі був і колишній президент США Дональд Трамп, який завдає удару в спину українському воякові.
А у Майнці не оминули увагою і німецьких політиків та політикинь на тлі Путіна. Одна із них – Сара Вагенкнехт, лідерка партії свого імені “За здоровий глузд і справедливість”, одна з найзавзятіших критиків допомоги Україні. Поруч із нею Аліса Вайдель з “Альтернативи для Німеччини”. Обидві постаті представляють протилежні полюси німецької політики – лівий і правий, але спільним ідолом є – Путін.
На карнавалі в Німеччині були й персонажі із, здавалося б, суто російського світу. Скульптор Жак Тіллі зобразив пікантні відносини між кремлівським диктатором і патріархом Кирилом.