Проблема домашнього насильства під час війни не стає менш важливою, іноді навіть навпаки – застерігають у МВС.
Як показує світова практика, екстремальні ситуації лише загострюють проблеми людей, які до цього мали місце. Як от насильство в родинах.
Через війну людям стає все важче отримати необхідну допомогу. Часто українці переїжджають в безпечніші місця, а довкола стає менше людей, які могли б допомогти. В таких умовах залежність від кривдника лише зростає.
Але це не означає, що на це немає ради!
Щойно ви зрозуміли, що у ваших стосунках є прояви насилля, не варто зволікати, одразу звертайтесь по допомогу:
- Екстрений виклик поліції – 102.
- Урядова гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей – 15–47.
- Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги – 0 800 500 335 (116 123).
Алгоритм дій у разі необхідності захисту від агресії:
- Спілкуйтеся! Не мовчіть про ситуацію. Кривдник найбільше боїться розголосу. Говоріть із друзями та родичами, яким довіряєте. Розкажіть їм про свою ситуацію.
- Тримайте постійний контакт із рідними. Вони мають знати, де ви знаходитесь, і чи все у вас гаразд.
- Попередьте сусідів та близьких про ймовірну небезпеку. Попросіть їх якнайшвидше звернутися до поліції в разі необхідності.
- Знайдіть безпечне місце в приміщенні. Воно повинно бути розташоване недалеко до виходу.
- Подумайте про місце, де ви зможете безпечно переночувати. Краще, якщо це буде декілька місць. Продумайте маршрут, яким швидко туди дістанетеся. Це може бути, як дім друзів, так і притулок для постраждалих.
- Сховайте в таємному місці оригінали важливих документів; якщо не вдасться, принаймні, їх копії. Відкладіть певну суму грошей, телефон із сім-картою. У вашому мобільному мають бути записані номери важливих телефонів та адреси. Встановіть на свій смартфон спеціальний бот у Viber чи Telegram – @police_helpbot.
- Тримайте речі першої потреби в одному приміщенні, щоби якнайшвидше їх зібрати. Не забувайте одяг та ліки для себе і, за потреби, для дітей.
- Не лишайте підказок, які б допомогли кривднику вас знайти.
- Як тільки будете в безпеці, не зволікайте й повідомляйте в поліцію. У всіх неокупованих регіонах працюють підрозділи Нацполіції, які за необхідності виїжджають на виклики.
Можливо ці поради здадуться вам очевидними, але саме прості та очевидні речі зазвичай рятують життя.
Жертвою насильства може стати кожен!
Пам’ятайте – вам завжди готові допомогти та підтримати!
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram