Аптечним мережам низьких, оптових, соціальних або доступних цін доведеться придумати собі іншу назву

13 Липня, 2023

На це у них є два місяці. Справа в тому, що Уряд заборонив аптекам вказувати на вивісках рівень цін та порівнювати себе з конкурентами. Про це повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Неодноразово споживачі стикалися з вивісками аптек та аптечних мереж, які містили у своїй назві слова “низькі ціни”, “оптові ціни”, “соціальний”, “доступний” тощо. Такі назви можуть вводити людей в оману та впливати на вибір конкретного аптечного закладу.

Для убезпечення громадян та встановлення справедливих ринкових умов 11 липня було прийнято Постанову Кабінету Міністрів України № 699 «Про внесення змін до пункту 161 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)».

Відтепер на вивісці та зовнішніх рекламних конструкціях аптечного закладу не дозволяється вказувати рівень або іншу ознаку цін, яка може вплинути на наміри споживача щодо придбання товарів у такому закладі.

Також не можна вказувати інформацію, що може вводити споживача в оману, про орієнтованість аптечного закладу на обслуговування певних соціальних груп населення. Окрім того, не допускається порівняння з іншими аптечними закладами.

Зміни внесені на виконання постанови Верховного Суду України від 1 червня 2022 року по справі № 640/7870/19, якою скасовано рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 липня 2019 року, та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 12 листопада 2019 року.

Ця постанова набирає чинності через два місяці з дня її опублікування.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Ще 5 угорських громад закликають Орбана схвалити початок переговорів про вступ України в ЄС

Ще 5 громад Закарпаття, де більшість населення складають етнічні угорці, підписали звернення до прем’єра Угорщини...

Які професії нині мають найбільший попит на Дніпропетровщині

Фахівці з профорієнтації Дніпропетровського обласного центру зайнятості назвали професії, які мають найбільший попит на ринку...

Актуальні вакансії від Кам’янської філії обласного центру зайнятості

До уваги шукачів роботи: Кам’янська філія Дніпропетровського обласного центру зайнятості повідомляє про найбільш актуальні на...

На Дніпропетровщину завітала метеорологічна зима

Внаслідок вторгнення арктичного повітря на територію України, на Дніпропетровщині з 8 січня розпочалась метеорологічна зима....

Дніпрянка Людмила Кіченок вперше вийшла у фінал жіночих парних змагань

Людмила Кіченок вперше в кар’єрі зіграє у фіналі жіночих парних змагань Грендслем. У тандемі з...