• UA
  • RU
  • Більше 20% природоохоронних територій України уражені війною

    30 Березня, 2024

    Війна має руйнівний вплив на довкілля, і її наслідки можуть бути відчутними не лише для нас, а й майбутніх поколінь. Військові дії призводять до погіршення стану екосистем та природних ресурсів навіть після їх припинення, впливаючи на добробут держави й суспільства.

    За даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України внаслідок російської збройної агресії:

    • Уражено 812 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 0,9 млн га.
    • Під загрозою знищення опинилися 2,9 млн га територій Смарагдової мережі.

    Мережа Емеральд (Смарагдова мережа) – це природоохоронні території, які створюють у всій Європі для збереження видів і оселищ, яким загрожує зникнення в масштабах усього континенту. Мережа створюється на виконання вимог Бернської конвенції. Планується, що після приєднання України до європейського союзу, буде забезпечено суттєве фінансування заходів охорони відновлення видів і оселищ на територіях мережі Емеральд. Наразі мережа складається з 271 території, і її площа становить 10% площі України. У той час як середній показник серед країн ЄС сягає 18% від площі держав.

    Крейдяні скелі Білокузьминівки (Краматорський район) / Фото: з мережі
    • У зоні ризику перебувають 17 водно-болотних угідь міжнародного значення (під охороною Рамсарської конвенції), які мають статус завдяки їх унікальному біорізноманіттю.
    • Окупованими лишаються 514 об’єктів природно-заповідного фонду площею 0,80 млн га.
    • Практично знищені два водно-болотних угіддя міжнародного значення: «Архіпелаг Великі та Малі Кучугури» та «Заплава Сім Маяків».
    “Архіпелаг Великі та Малі Кучугури” на Запоріжжі / Фото: Національний природний парк Великий Луг
    Через підрив російськими військовими Каховської ГЕС повністю обміліли водно-болотні угіддя “Заплава Сім Маяків” / Фото: Fb/ Міндовкілля
    • Знищено всю заповідну зону (1588 га), найцінніша степова ділянка Джарилгацького національного природного парку.
    Окупанти перешкоджають підгодівлі тварин та замінували парк / Фото: Природно-заповідний фонд України
    • Пошкоджено місця існування видів флори та фауни, занесених до Червоної книги України, Європейського червоного списку видів тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі.

    Цей перелік та масштаби втрат можуть зростати, адже на частині територій України досі тривають бойові дії, а решта перебуває під окупацією чи очікує на розмінування.

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити