Боротьба з галасливими сусідами: куди звертатися та що робити кам’янчанам
Тихі та спокійні сусіди — це справжнє щастя. Але, напевно, кожен хоча б раз стикався з тим, коли сусіди робили ремонт або до ночі відзначали свята. Причину такого шуму можна зрозуміти, а от що робити, коли тишу порушують постійно? Розберемося у матеріалі.
Правила до виконання
В Україні забороняється порушувати тишу з 22 години і до 8-ї години ранку. Зокрема, голосно співати, кричати та слухати музику. Будівельну техніку не можна використовувати з 21-ї години вечора. Також забороняється проведення ремонтів у вихідні та святкові дні, але якщо власник квартири домовиться з сусідами, то ремонтні роботи проводити зможе.
Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я, максимальний рівень шуму, який дозволений у будинках і квартирах становить вдень – 50 децибелів, вночі – 40 децибелів.
Для готелю або гуртожитку 55 – максимальний рівень шуму вдень і 45 – вночі.
Зрозуміти рівень шуму на слух можна за допомогою порівнянь: 35-40 дБ – звук звичайної розмови; 50-60 дБ – звук голосної розмови. Допустимим видом галасу, за який людина не несе покарання, є плач дітей і шум від тварин.
Що робити, якщо сусіди порушують встановлені вимоги
- Необхідно спробувати вирішити проблему мирним шляхом, звернувшись до сусіда і пояснивши йому, що він перевищує рівень допустимого шуму.
- Якщо розмова не подіяла, далі можна викликати поліцію.
- Також можна звернутися до місцевого органу Держпродспоживслужби.
- Для того, щоб звернутися до суду, потрібно зібрати колективні докази. Це довідки, акти, протоколи, свідки, аудіо- та відеофіксація. Після цього можна звертатися до суду із заявою про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Тихого вам життя!