• UA
 • RU
 • «Бюджет участі. МІСТО» 2023-2024: проєкт-переможець в сфері культури «Театр для вразливих груп населення»  

  28 Травня, 2024

   

  Міська інформаційна служба продовжує цикл сюжетів про «Бюджет участі: МІСТО». Ми вже знайомили вас із медичними проєктами-переможцями, а також проєктами, спрямованими на допомогу Збройним Силам України та силам оборони. Серед цьогорічних переможців є проєкти і культурно-патріотичного напрямку. Один із них – «Театр для вразливих груп населення».

  Усміхнену пані Олену ми зустрічаємо біля каси театру з двома квиточками на оперету «Летюча миша». Сьогодні для неї з чоловіком Андрієм справжнє культурне свято. Олена Ірча – переселенка з Харкова, тож входить до когорти осіб з вразливих груп населення, які можуть відвідувати вистави за мінімальну ціну квитка – 1 гривню.

  «Для нас переселенців – це дуже важливо, тому що насправді дуже мало залишилося речей, які нас радують і допомагають. Це та сама гуманітарна допомога, але на духовному рівні, яку не кожен може надати. Дуже дякую авторці проєкту, так ми більше відчуваємо себе повноцінними людьми, які є частиною нашого суспільства».

  «Цей проєкт надає більше долучати наших мешканців, які входять до незахищених верств населення до перегляду наших гарних вистав. Всі знають, що наш театр розвивається, уже у нас в місті три сцени. Тому, ми можемо завдяки цьому проєкту долучити до перегляду наших вистав більше двох тисяч глядачів», – зазначила начальниця управління культури КМР Жанетта Сокуренко.

  «Театр для вразливих груп населення» – проєкт авторства Ірини Головатюк, яка працює у прес-службі закладу. Його підтримали 1624 людини. Для того, щоб отримати можливість відвідати театр за 1 гривню, потрібно визначитися з виставою, зателефонувати до каси та надати відповідні документи, які підтверджують статус особи. Сама ж авторка запевняє, не очікували, що проєкт буде настільки користуватися попитом. Але в той же час її радує, що в непростому сьогоденні людям потрібен театр, а проєкт сприяє своєрідній культурній інтеграції між суспільством і мистецтвом.

  «Театр – не тільки дозвілля, а й своєрідна терапія, бо може відволікти від особистих проблем, емоційно зцілити тебе завдяки комедії і класиці. Люди можуть поспілкуватися один із одним. Ми хочемо, щоб театральна культура була більш доступною для широкого кола людей. А це дозволяє прийти всім: людям з інвалідністю, військовим та їх родинам, дітям із багатодітних сімей, пенсіонерам чи переселенцям». 

  За правилами проєкту, можна надавати квитки на всі вистави театру, окрім прем’єрних, а також гастрольних вистав інших театрів.

  «Якщо працювати надалі і створювати подібні ініціативи, ми хочемо залучати більше людей – громадськість. Щоб вони ставали більш активними і розуміли, якщо цей проєкт є, то він класний, і потрібна підтримка, щоб він міг стати сталим, скажімо, як у Польщі. Польські театри зараз практикують фінансування із бюджету міста, щоб могли відвідувати вистави люди різних категорій – діти, студенти і люди з інвалідністю».    

  Проєкт повинен охопити 2 тисячі 70 глядачів, така конкретна цифра передбачена кількістю білетів та їх вартістю у межах виділених Бюджетом участі коштів, нагадаємо, це 300 тисяч гривень.

  «Ми нікому не відмовляємо, але кожного місяця буде звітність перед управлінням культури, і ми будемо бачити, яка кількість людей вже була задіяна. Взагалі-то проєкт розрахований до 30 листопада, виключаємо ми з цього переліку липень і серпень, бо театр іде у відпустку».

  Також у культурно-мистецькому напрямку Бюджету участі переміг проєкт Лариси Денисюк, з оновлення книжкового фонду, про нього ми розповімо трішки згодом. У той же час, два проєкти на місцевому рівні, наче своєрідний культурний заклик – попри складнощі докладати максимум зусиль до розвитку духовності. Ми вже довели силу нашої нації, але будь-яка війна завершиться, а далі єдиний спосіб говорити про себе в цивілізованому світі – мова культури, іншої мови не існує.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Для окремого стрілецького батальйону передали автомобіль високої прохідності «Багі» для перевезення поранених бійців, – міський голова

  Кошти на авто збирали силами представників громадської організації «Бджола», працівників Кам’янської міської ради, освітянами міста...

  У Румунії перевернувся автобус з українськими туристами

  У Румунії в суботу, 22 червня, близько 5 ранку, сталася аварія за участі туристичного автобуса, який прямував з...

  Секрети хрусткої скоринки та ніжного смаку: як ідеально посмажити картоплю

  Хрустка ззовні, м’яка всередині, ароматна та апетитна – ідеально смажена картопля – це улюблена страва...

  Частування на Трійцю: рецепт традиційного українського десерту

  На Трійцю у деяких регіонах не лише прикрашають домівки зеленню, але й частують традиційним печивом,...

  Французька кава з морозивом: простий рецепт глясе

  Назва цього літнього кавового напою перекладається з французької як “льодяний”. Простими словами це кава з...