Чому чеки варто забирати: у шахраїв нова схема

25 Вересня, 2021

Зазвичай, виходячи з магазину, ми викидаємо чеки або взагалі не забираємо їх. Але слід бути обачними, адже шахраї вигадали нову схему.

Викидаючи чек у смітник, ви автоматично передаєте свої дані шахраєві. У чекові зазначені 4 останні цифри вашої банківської картки, а знаючи їх, легко отримати і всю іншу інформацію.

Як це діє?

Вам дзвонять нібито з банку і говорять, що з вашою карткою (називають 4 цифри картки) виконуються фінансові операції. Чи підтверджуєте, що це саме ви знімаєте кошти? Звісно, ви цього не робили, тому шахраї продовжують: для блокування картки пропонують назвати прізвище, ім’я та по батькові, номер картки, дату отримання, CV-код та код з SMS.

Якщо ви повідомите ці дані, то залишитеся без коштів. У жодному разі не повідомляйте особистих даних третім особам. А краще передзвонити до оператора на телефон вашого банку.

Ще один варіант. Зловмисники використовують чеки, щоб винести з магазину крадене. Чек у руках, а далі набирають продукти і виносять їх нібито вже оплаченими.

Є і важчий спосіб. Товар не виносять, а повертають. Але така схема не завжди діє. Тому завжди забирайте чеки на касі. Найліпший спосіб позбутися чека: прийдіть додому, порвіть його та викиньте.

 

 

Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах:

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCStVHmqifHPFtolgPR6DAGg

Facebook: https://www.facebook.com/groups/TPKMIC/

Instagram: https://www.instagram.com/kamianske_trk_mis/?hl=ru

Telegram: https://t.me/trk_mis

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram