Чому купюра номіналом у 2 долари вважається щасливою
Дводоларові купюри майже неможливо зустріти в обігу, тому вони вважаються "щасливими".
58 років тому, 10 серпня 1966 року, уряд США прийняв рішення скасувати випуск дводоларових купюр. Лише через 10 років, спеціально до святкування двохсотріччя незалежності США, їх випуск було відновлено, але у дуже обмеженій кількості. Не всі американці навіть тримали подібну купюру у своїх руках. Тому вона вважається раритетом серед колекціонерів.
У наші дні нові екземпляри практично не створюються (близько 1 % усіх випущених банкнот), відповідно, їх рідко можна побачити у використанні. Саме тому купюра у 2 долари вважається щасливою і хоча б одну подібну банкноту заведено носити у портмоне "на вдачу".
Є повір’я, що якщо у гаманці лежить купюра у два долари, то гроші в ньому ніколи не будуть переводитися. Саме цей міф про принесене купюрою щастя призвів до традиції дарувати подібну купюру у 2 долари на різні свята.
Крім того, з цією купюрою пов’язано чимало забобонів. Вважається, що вона може послужити оберегом та навіть відводити нещастя або біду у скрутні моменти. Для цього потрібно лише відірвати від неї невеликий куточок. Тому, якщо вам випадково у руки потрапить купюра без чотирьох куточків, то треба негайно її позбутися, бо вона може стати причиною невдачі.