Чому так довго? Відповіді на наболілі питання від ДТЕК

Віднедавна мережею шириться мем про те, що українці нині планують своє життя за графіками ДТЕК. Жарти жартами, а тим, у кого світла нема по півдоби вже й якось не смішно.

Кабмін додає краплю оптимізму – до серпня ситуація має налагодитись. Як раз сезонні ремонти фінішують. А от що ми маємо зараз, навіщо введено нові світло-сірі зони, чому у сусідів світиться і заради чого те все терпеться – розповідав на брифінгу гендиректор компанії ДТЕК Андрій Терещук.

Гендиректор ДТЕК згадує: ще до війни й гадки не мали, що доведеться застосовувати графіки вимкнень. Тепер же це – реалії, до яких доводиться звикати усім.

"Графіки для балансування енергосистеми нами складаються і погоджуються на теперішній час з військовою адміністрацією, з НЕК "Укренерго". І після того, як вони погоджуються – далі запроваджуються по команді оператора системи передач", – зазначає пан Терещук.

Графіки погодинного відключення на Дніпропетровщині, розповідає Андрій Терещук, складаються з 6 черг чи груп. Вони мають покривати 75% від обсягів, які споживає область. 25% залишається непокритими графіками.

Чому так довго? Відповіді на наболілі питання від ДТЕК / Фото: МІС ТБ

При цьому черга формувалась в масштабах усієї області і включає в себе об’єкти з кожного міста. Умовно кажучи, в один час із Кам’янським беруть до рук ліхтарики також мешканці у Кривому Розі чи Павлограді.

Інший момент, про який не завадить знати – черги чи групи створювались не за кількістю об’єктів, а за кількістю спожитої електроенергії.  В ДТЕК розповідають: ділили рівномірно.

Черги – приблизно всі однакові

А тепер власне про самі черги. Ми вже вивчили, що там три зони. Біла зона, коли світло точно буде, якщо не буде ніяких аварій. Сіра зона – то коли світла не буде 100%. В такому режимі відпочатку використовувалися 2 черги. Згодом через зменшення генерації електроенергії виникла потреба у додаткових вимкненнях, вимикати стали 3, а то й 4 черги. Так з’явилась і не любима усіма – світло-сіра зона.

Тож, якщо ви бачите, що сьогодні вимикатимуть 1-2 черги – орієнтуйтесь на темно-сіру зону. А от якщо кажуть що вводиться в графіки по 3-4 черги – значить готуйтесь і до застосування світло-сірої зони.

Чому так довго? Відповіді на наболілі питання від ДТЕК / Фото: Відкритий

Тепер про наболіле – а чому у сусідів світиться? Якщо у якомусь із житлових будинків світло залишається постійно, значить, йому пощастило бути під’єднаним до однієї лінії з об’єктами критичної інфраструктури. При цьому ДТЕК за технічної можливості вже частково від’єднує житлові будинки від тих самих критичних об’єктів.

Ми продивилися практично 400 ліній, на яких є критична інфраструктура і дивимося, як ми можемо відокремлювати від гілки з критичною інфраструктурою будинки або  підприємства, які не відносяться до критичної інфраструктури. Ті, які ми можемо вимкнути, ми вимикаємо, – наголошує гендиректор ДТЕК.

Ще одне питання – чому когось вмикають раніше, а когось – пізніше? На це впливає сам процес вимкнення і увімкнення. Так, близько 65% обладнання вимикається автоматично, а решта – вручну. Тобто працівники ДТЕКу об’їжджають об’єкти, одних вимикають, інших заживлюють. Це часто спричиняє відхилення, інколи навіть до 40 хвилин.

Всі на рівних умовах

Щодо того, де саме шукати адекватні графіки вимкнень-увімкнень, гендиректор ДТЕК ділиться – сам користується чат-ботом компанії. Каже там все просто і одразу зрозуміло що за вашою адресою відбувається.

Ще одна історія – це про те, що у віддалених селах світло не вимикають. За інформацією ДТЕК, малі селища вимикають гуртом, також за графіками. Для цього є спеціальні бригади. Не буває і такого, що ДТЕК когось забули або пропустили. Усе це ретельно відстежується.

Якщо є споживання, ми онлайн бачимо, що там не вимкнулося. Тому їде бригада і вручну вимикає, – зазначає генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі.

Дивимось по споживанню

Ну і до головного – коли ж воно все покращиться? Щонайменше тоді, як завершиться ремонтна кампанія. І як-тільки-но електроенергія не буде в дефіциті.

А на фінал питалися – то чи заради справи терпимо? В ДТЕК зазначаюють – так. Бо робота насправді непроста, якби не було результатів, вимкнення б не застосовували. І навіть якщо у найгірших випадках у дві білі години увімкнути всі потрібні в господарстві побутові прилади, все одно споживання стає значно меншим.

Чому так довго? Відповіді на наболілі питання від ДТЕК / Фото: Відкритий

Дивіться повний випуск інтерв’ю на нашому каналі.

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити